×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oto najlepsze książki dla menedżerów zdaniem Billa Gates'a

  • Justyna Koc
    jk
  • 5 mar 2016 10:45

Które książki wywarły największy wpływ na Billa Gatesa? Najbogatszy człowiek świata znany jest z tego, że w wolnym czasie dużo czyta. Co jakiś czas podsuwa książkowe pozycje, które jego zdaniem warto przeczytać. Co tym razem przykuło jego uwagę?

Oto najlepsze książki dla menedżerów zdaniem Billa Gates'a
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Mark Zuckerberg, szef Facebooka co drugi tydzień rozpoczyna lekturę nowej książki. Również Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu jest miłośnikiem czytania. Podczas corocznego wystąpienia dla TED polecił słuchaczom obowiązkowe lektury. Oto one.

„Business Adventures” John Brooks

Książka Johna Brooksa to dwanaście opowieści z życia wziętych. Autor opisuje dany problem na przykładzie konkretnej firmy i losów kilku osób.

- Warren Buffett polecił mi tę książkę w 1991 roku i nadal jest to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałem - pisze Bill Gates na swoim blogu.

Według Gates'a choć Brooks napisał książkę cztery dekady temu, to i tak nadal jest aktualna. Autor przedstawił w niej ostre spojrzenie na ponadczasowe podstawy biznesu tj. budowanie organizacji, zatrudnianie ludzi z odpowiednimi umiejętnościami oraz słuchanie klientów.

Okładka książki w polskim wydaniu.
Okładka książki w polskim wydaniu.

„The Bully Pulpit” Doris Kearns Goodwin

Historyk Kearns Goodwin analizuje prezydentury Theodore'a Roosevelta i Williama Tafta. Co mają wspólnego z biznesem historie prezydentów? Zdaniem Gates'a książka odpowiada na nurtującego go pytanie – jak zachodzą zmiany społeczne. Czy są napędzane wyłącznie przez inspirujących liderów czy najpierw inne czynniki muszą stworzyć przywódcy podwaliny do zmiany?

„Making the Modern World” Vaclav Smil

Historyk Vaclav Smil to ulubiony autor Billa Gates'a. - To oryginalny myśliciel, który nigdy nie podaje łatwych odpowiedzi na trudne pytania – pisze Gates na blogu.

Autor opisuje, jak współczesny świat wykorzystuje materiały takie jak cement, żelazo, aluminium, plastik. - Książka pełna jest zdumiewających statystyk. Na przykład, Chińczycy zużyli więcej cementu w ciągu zaledwie trzech lat niż Amerykanie w całym XX wieku – komentuje współzałożyciel Microsoftu.

„How Asia Works”, Joe Studwell 

Kolejna pozycja, którą zdaniem Gates'a warto przeczytać, to książka biznesowego dziennikarza na temat rozwoju gospodarczego Japonii, Korei Południowej, Tajwanu i Chin.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto najlepsze książki dla menedżerów zdaniem Billa Gates'a
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA