×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ostatnie dni, by zapisać się do programu wspierającego rozwój kobiet w IT

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 18 mar 2023 15:09

Nawet 25 000 kobiet z Polski, Czech, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Litwy może w tym roku wziąć udział w programie "Women Go Tech".

Ostatnie dni, by zapisać się do programu wspierającego rozwój kobiet w IT
W ciągu ostatnich sześciu lat w programach "Women Go Tech" wzięło udział około 11 000 kobiet (fot.. Unsplash/Jenny Ueberberg)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Women Go Tech" to organizacja stojąca za popularnym na Litwie programem mentorskim i szkoleniowym, uruchomionym w 2017 roku. Jest on rozwijany dzięki wsparciu globalnych firm technologicznych i lokalnych partnerów korporacyjnych, w tym pierwszego litewskiego jednorożca, Vinted.

W ciągu ostatnich sześciu lat w programach "Women Go Tech" wzięło udział około 11 000 kobiet. Ponad 600 uczestniczek rozpoczęło karierę w IT lub szeroko rozumianej branży technologicznej.

W 2023 roku "Women Go Tech" rozszerza swoje działania na Polskę i region Europy Środkowo-Wschodniej, a jego celem jest wprowadzenie aż 25 000 kobiet w świat technologii.

Szacuje się, że kobiety w polskim sektorze IT stanowią dziś zaledwie ok. 15 proc. zatrudnionych. To jeden z najniższych wskaźników w całej Unii Europejskiej. Dla porównania, w Bułgarii, która pod tym względem jest regionalnym liderem, udział ten wynosi aż 28 proc., na Litwie 23 proc. Polska plasuje się w dolnej czwórce krajów UE, z najniższym odsetkiem kobiet w branży IT (obok Czech, Węgier i Słowacji). Co gorsza, z danych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady wzrost zatrudnienia kobiet w tym sektorze, w porównaniu do mężczyzn, praktycznie nie nastąpił.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ostatnie dni, by zapisać się do programu wspierającego rozwój kobiet w IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • meho 2023-03-18 21:03:28

    co wyście się tak uwzięły na to IT? Dosłownie przed chwilą widziałem dane o feminizacji różnych zawodów - i są takie branże, gdzie akcje jak ta sa potrzebne jeszcze bardziej - np. wyobraźcie sobie, że np. w budownictwie pracuje tylko 7% kobiet! Czy to was nie oburza? Nie czujecie się pokrzywdzone tak małą reprezentacją w tak ważnej dla gospodarki branży? Z kolei w opiekę zdrowotną kobiety opanowały w 72% a edukację w 62% - czy to nie dziwne?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA