PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ostatnia szansa na studia. Na tych uczelniach są jeszcze wolne miejsca

Nadal można zostać studentem wielu, także prestiżowych uczelni w naszym kraju. Drugi nabór na części uczelni kończy się w połowie września, a na niektórych za kilka dni.

Ostatnia szansa na studia. Na tych uczelniach są jeszcze wolne miejsca
Osoby chętne na rozpoczęcie studiów nadal mają szansę na zdobycie indeksu (fot. Unsplash/Mikael Kristenson)
REKLAMA
  • Choć do rozpoczęcia roku akademickiego zostały trzy tygodnie, to osoby chętne na rozpoczęcie studiów nadal mają szansę na zdobycie indeksu.
  • Na wielu uczelniach dobiega końca rekrutacja uzupełniająca. Terminy na złożenie papierów kończą się na dniach.
  • Ostanie wolne miejsca są m.in. na informatyce na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uniwersytet Warszawski w ofercie ma nadal ponad 33 kierunki, w tym psychologię czy administrację.

Nadal są wolne miejsca na wielu uniwersytetach. Nabór dodatkowy różni się od naboru podstawowego tym, że rekrutacja prowadzona jest tylko na kierunkach, na których po zakończeniu naboru podstawowego nie został wypełniony limit miejsc. A jak zaznacza prorektor ds. edukacji i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Sławomir Smyczek, chęć złożenia papierów w drugim naborze nie wynika wyłącznie z faktu, że kandydat nie dostał się na żadne studia przy pierwszym podejściu.

- Powodów, dla których kandydaci przystępują do drugiej tury naboru na studia stacjonarne, jest wiele. Do najczęstszych można zaliczyć zmianę planów dotyczących miejsca studiowania czy chęć poprawy swoich wyników maturalnych - mówi prorektor ds. edukacji i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Sławomir Smyczek. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wolne miejsca na informatyce

Rekrutacja uzupełniająca na Politechnice Śląskiej (studia I stopnia) obejmuje łącznie 46 kierunków. Wolne miejsca są zarówno na kierunkach, gdzie językiem wykładowym jest polski, jak i tam, gdzie wykłada się po angielsku. Do wyboru są m.in. logistyka, budownictwo, inżyniera lotnicza i kosmiczna, mechatronika. Warto podkreślić, że wakaty są także na jednym z najbardziej rozchwytywanych w ostatnich latach kierunków, czyli informatyce. Chętni na rejestrację w elektronicznym systemie mają czas do 12 września. 

Politechnika Łódzka na kolejnych studentów czeka do 14 września. Do tego dnia prowadzi rekrutację na wolne miejsca, które pozostały po pierwszym etapie rekrutacji na studia I stopnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ostatnia szansa na studia. Na tych uczelniach są jeszcze wolne miejsca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA