Oscarowa animacja szansą na zawodowy sukces

Bezpłatny kurs na animatorów lalkowych dla bezrobotnych ruszy w czerwcu w łódzkim Se-ma-forze. Szkolenia poprowadzą animatorzy ze światowej czołówki m.in. twórcy takich filmów jak „Uciekające kurczaki” czy filmów Tima Burtona.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oscarowa animacja szansą na zawodowy sukces

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 maj 2013 17:51


Zgłoszenia można nadsyłać do końca maja. Kurs „Oscarowa animacja - szansą na zawodowy sukces" to - według jego organizatorów - odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę animatorów lalkowych.

„W Polsce brakuje kadry animatorów, których praktycznie nie kształci żadna polska uczelnia. Brakuje rąk do pracy w animacji poklatkowej i lalkowej" - powiedział we wtorek organizator kursu Borys Piasny.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pozostawanie bez zatrudnienia lub bycie osobą bezrobotną oraz zameldowanie na terenie województwa łódzkiego. Kursanci nie muszą być zarejestrowani w urzędzie pracy.

Poszukiwani są przede wszystkim absolwenci kierunków artystycznych, nieaktywni zawodowo artyści, szczególnie aktorzy oraz graficy komputerowi.

Kurs organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Filmu i Animacji Rochester Institute of Technology. Koordynatorem ze strony USA jest Tom Gasek, utytułowany amerykański reżyser i animator. W jego dorobku znajdują się takie tytuły jak m.in. „Uciekające kurczaki", „Wallace i Gromit" czy „Koralina i tajemnicze drzwi".

Kolejną gwiazdą, z którą będą mieli okazję pracować adepci animacji poklatkowej jest Jens Jonathan Gulliksen. Animował on m.in. dwie superprodukcje Tima Burtona - „Frankenweenie" i „Gnijąca Panna Młoda".

Wśród wykładowców będą także animatorzy zza wschodniej granicy m.in. rosyjskiej szkoły filmowej VGiK, a także z Białorusi i Estonii.

Kandydatów czeka rozmowa kwalifikacyjna, podczas której otrzymają punktację w sześciu kategoriach. Oceniane będą m.in. ich umiejętności aktorskie i poczucie humoru.

„Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że animator musi przelewać emocje i planować grę aktorską - ruchy i mimikę lalki. To od niego zależy wiarygodność postaci w filmie. Musi mieć dużą wyobraźnię, żeby na podstawie samego tylko storyboardu i wytycznych reżysera +zagrać+ lalką na planie" - wyjaśnia Adam Ptak z łódzkiego studia.

Do udziału w kursie, który potrwa od czerwca do grudnia tego roku, zakwalifikowanych zostanie 60 osób. Dokumenty można nadsyłać do końca maja. Więcej informacji o kursie można znaleźć na stronie www.kursy.se-ma-for.com.

To już druga edycja kursu. Pierwsza, która odbyła się w 2009 roku, składała się z trzech etapów szkoleniowych, teoretycznych i praktycznych.

Z ponad 300 nadesłanych zgłoszeń zakwalifikowano 60 osób. Po każdym etapie kursantów czekał test i eliminacje do kolejnego. Ostatecznie kurs ukończyło 15 najbardziej zdolnych uczestników. Kilku z nich nadal pracuje w Se-ma-forze.

Projekt „Oscarowa animacja-szansą na zawodowy sukces" otrzymał ponad 840 tys. zł unijnego dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.