PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Orlen Serwis będzie organizował praktyki dla studentów

  • Autor: PAP/KDS
  • 29 paź 2021 15:57

Orlen Serwis z Grupy Orlen i Politechnika Białostocka zawarły umowę o współpracy partnerskiej. Spółka zyskała tytuł partnera i możliwość zatrudnienia absolwentów uczelni, a jej studenci - szansę na praktyki zawodowe, zgodne z podstawą programową dla poszczególnych kierunków oraz stopni studiów.

Orlen Serwis będzie organizował praktyki dla studentów
(fot. orlenserwis.pl)
REKLAMA

Jak poinformował w piątek Orlen Serwis, porozumienie o współpracy z Politechniką Białostocką zostało zawarte na czas nieokreślony. Umowa zakłada, że w ramach praktyk zawodowych spółka przyjmie w każdym roku akademicki 10 najlepszych studentów, którzy wyłonieni zostaną w procesie rekrutacji prowadzonym m.in. z udziałem opiekuna praktyk i w uzgodnieniu z uczelnią.

Orlen Serwis podkreślił, że dzięki porozumieniu zyskał tytuł partnera oraz "potencjalnych wykwalifikowanych pracowników", natomiast studenci wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej "szansę na zgodne z podstawą programową dla poszczególnych kierunków oraz stopni studiów praktyki zawodowe" w siedzibie spółki.

"Nasz rozwój wymaga, aby pozyskiwać jak najlepiej wykształconych pracowników, przygotowanych do zawodu" - podkreślił prezes Orlen Serwis Paweł Jegier, cytowany w komunikacie spółki. Jak przypomniał, Orlen Serwis to podmiot branży mechaniki statycznej, ale również maszyn wirujących.

"Potrzebujemy również pracowników z branży automatycznej i elektrycznej. Widać więc doskonale, że mamy wiele obszarów, które mogą być w sferze zainteresowań studentów" - dodał Jegier.

Orlen Serwis to podmiot zależny PKN Orlen świadczący usługi w zakresie utrzymania ruchu instalacji przemysłowych, a także w obsłudze urządzeń i instalacji oraz w prowadzeniu remontów i usług diagnostyczno-pomiarowych w ramach Grupy Orlen. Spółka działa w Polsce w trzech lokalizacjach - w Płocku, Włocławku i Trzebini oraz za granicą - w Czechach i na Litwie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen Serwis będzie organizował praktyki dla studentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA