PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Orlen inspiruje młodych chemików

  • Autor: PAP/km
  • 17 lis 2022 16:58

Centrum Badawczo-Rozwojowe to platforma współpracy PKN Orlen ze startupami, wynalazcami, instytutami i uczelniami. To także szansa dla młodych naukowców, inżynierów, którzy zyskali bazę dla swych projektów - przekazał w czwartek Józef Węgrecki, członek zarządu koncernu.

Orlen inspiruje młodych chemików
Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN Orlen w Płocku otwarto w maju 2021 r. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) odwiedziła w czwartek grupa blisko 40 uczniów z innowacyjnej klasy chemicznej tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.
  • To najstarsza szkoła w Polsce i jedna z najstarszych w Europie, istniejąca nieprzerwanie od 1180 r., popularnie nazywana "Małachowianką".
  • Uczniowie "Małachowianki" w trakcie wizyty w ośrodku zwiedzili m.in. zaplecze badawczo-testowe i poszczególne laboratoria.

Jak podkreślił PKN Orlen podczas wizyty w Centrum Badawczo-Rozwojowym uczniowie poznali specyfikę pracy w laboratoriach badawczych, mieli okazję obejrzeć prowadzone testy i badania oraz zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt, w który wyposażony jest płocki ośrodek. Młodzi goście - zaznaczył koncern - poznali też "wiele różnych możliwości zdobywania doświadczenia na różnym etapie rozwoju poprzez praktyki, staże oraz oferty zatrudnienia po zakończeniu studiów".

- Centrum Badawczo-Rozwojowe to nowoczesna platforma współpracy pomiędzy PKN Orlen a startupami, wynalazcami, instytutami czy uczelniami. Stanowi ono również szansę dla młodych naukowców i inżynierów, którzy zyskali solidną, innowacyjną na skalę europejską bazę do rozwoju swoich projektów - przekazał członek zarządu ds. operacyjnych koncernu Józef Węgrecki. 

Zobacz: Dodatkowe zajęcia, nadgodziny, zmiana pracy. Tak radzimy sobie z inflacją

Węgrecki zwrócił uwagę, że "sieć współpracy PKN Orlen już teraz obejmuje wszystkie uczelnie techniczne w Polsce działające w obszarze zainteresowań koncernu, m.in. Politechnikę Warszawską z jej filią w Płocku, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Warszawski, Instytuty Badawcze oraz instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz".

- Chcemy budować poczucie wspólnoty i relacje z przyszłymi kandydatami do pracy, stąd nasze dzisiejsze spotkanie z uczniami innowacyjnej klasy chemicznej płockiej "Małachowianki". Być może nasi dzisiejsi goście w przyszłości dołączą do grona naszych pracowników i będą rozwijać swoje kariery w Orlenie - dodał Węgrecki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen inspiruje młodych chemików

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA