Operacja "Kościuszko": MON ściąga do kraju polskich naukowców

• Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski zatwierdził program "Kościuszko".
• Jego celem jest wsparcie powrotu do kraju polskich naukowców zajmujących się obronnością, którzy po ukończeniu doktoratu i opuszczeniu kraju podjęli pracę na zagranicznych uczelniach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Operacja "Kościuszko": MON ściąga do kraju polskich naukowców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 kwi 2016 9:38


Program, poprzez umożliwienie powrotu z emigracji polskiej kadry naukowej, podniesie prestiż wojskowych uczelni i instytutów badawczych oraz szpitali klinicznych, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny polskich Sił Zbrojnych.

Adresowany jest do polskich naukowców za granicą i jednostek naukowych nadzorowanych przez MON.

Naukowcy, którzy pozytywnie przejdą procedurę konkursową, podejmą zatrudnienie w wojskowych uczelniach, instytutach badawczych, bądź wojskowych szpitalach klinicznych, gdzie będą prowadzili prace mające na celu tworzenie technologii i rozwiązań podwójnego zastosowania o najwyższym światowym poziomie.

W ramach programu będą finansowane projekty badawcze, których finalne efekty wpisują się w "Priorytetowe Kierunki Badań Naukowych w resorcie obrony narodowej w latach 2013-2022".

Planowany budżet przeznaczony na realizację programu "Kościuszko" wynosi 10 mln zł a czas jego trwania nie powinien przekraczać 36 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.