Omega Pilzno współpracuje z edukacją. Dba o przyszłe kadry

Omega Pilzno rozpoczęła współpracę ze szkołami i uczelniami w ramach realizowanego programu edukacji przyszłych pracowników. Firma pragnie zadbać o przyszłe kadry, kształcąc je niemal od szkolnej ławki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Omega Pilzno współpracuje z edukacją. Dba o przyszłe kadry

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

3 lis 2015 18:01


To dopiero początek działań w ramach programu „Akademia Omega. Program edukacji i rozwoju specjalistów logistyki”, realizowanego przez firmę od bieżącego roku szkolnego i akademickiego. Jest on skierowany głównie do uczniów i studentów kształcących się na kierunkach poszukiwanych w branży Transport-Spedycja-Logistyka.

Na razie program Omegi Pilzno objął 2 szkoły ponadgimnazjalne i 1 uczelnię wyższą (z czasem firma zamierza zaprosić do współpracy kolejne placówki).  

W Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej w Pilźnie firma sprawuje patronat nad kierunkami mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy – nad kierunkiem technik spedytor, natomiast w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jest partnerem kierunku logistyka.

Wiedza potrzebna na rynku pracy

- W branży TSL (transport, spedycja, logistyka) mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie, doskonale znamy jej specyfikę i cieszy nas zainteresowanie młodych ludzi kierunkami logistycznymi. Rekrutując nowych pracowników do naszej firmy, zauważamy jednak, że w kształceniu przyszłych spedytorów, logistyków konieczna jest ścisła współpraca pomiędzy teoretykami i praktykami branży TSL - przyznaje Adam Godawski, prezes grupy Omega Pilzno.

- Absolwenci kierunków logistycznych muszą otrzymywać solidną porcję praktycznej wiedzy, dzięki której poczują się pewniej na rynku pracy. Uważamy, że wspólna wymiana doświadczeń pomiędzy naszą firmą a uczelniami, zaowocuje nową jakością kształcenia i będzie cenną lekcją dla nas jako pracodawców - dodaje.

Przyszłe kadry

Program zakłada różne działania, m.in. praktyki uczniowskie i studenckie w Omega Pilzno, lekcje, kółka naukowe, wykłady otwarte z udziałem specjalistów pracujących, którzy chcą przekazać uczniom i studentom przede wszystkim wiedzę i umiejętności praktyczne.

Planowane są także wizyty w bazie spedycyjno-transportowej firmy, czy w Podkarpackim Parku Logistycznym. Omega Pilzno chce być także obecna podczas targów szkół oraz targów pracy organizowanych przez partnerskie jednostki edukacyjne.

Poprzez realizację programu „Akademia Omega” firma pragnie zadbać o przyszłe kadry, kształcąc je niemal od szkolnej ławki. Dzięki temu uczniowie i studenci logistyki, spedycji, a także mechanicy otrzymają konkretną wiedzę, przydatną w branży TSL oraz wskazówki, na jakie umiejętności
i kompetencje powinni zwrócić uwagę, jeśli planują związać swoją ścieżkę zawodową z branżą TSL. Najlepsi z nich mogą liczyć nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego, ale także na pracę w firmie.

W Omega Pilzno pracuje ok. 1000 osób. Swoich pracowników firma motywuje do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności, umożliwiając zmianę stanowiska pracy w obrębie całej grupy kapitałowej. Przykładem jest chociażby 17 osób, które pracę w firmie zaczynało od staży, a obecnie realizują zadania na różnorodnych stanowiskach, w różnych działach firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.