PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ogromne zainteresowanie kierunkami technicznymi. Miasto zwiększyło liczbę miejsc

  • KDS
  • 19 sie 2022 9:24

W tym roku ponad 3100 absolwentów szkół podstawowych zdecydowało się rozpocząć naukę w technikach i szkołach branżowych w Częstochowie.

Ogromne zainteresowanie kierunkami technicznymi. Miasto zwiększyło liczbę miejsc
W tym roku najbardziej rozchwytywane były specjalizacje związane z branżą motoryzacyjną (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Szkoły techniczne w Częstochowie cieszyły się większą popularnością, niż zakładało miasto. Biorąc pod uwagę takie zainteresowanie, liczbę miejsc w publicznych technikach zwiększono o 400, tworząc 13 dodatkowych klas, a w miejskich szkołach branżowych przygotowano 7 oddziałów więcej niż rok temu. Po wstępnej rekrutacji w 78 oddziałach w technikach zostało 50 wolnych miejsc.

Wśród kierunków technicznych najbardziej popularna okazała się informatyka (Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Technicznych).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast najmniej popularne to elektryka i energetyka (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych), technik mechanik, technik pojazdów samochodowych (Zespół Szkół Samochodowych) oraz ,,mundurowy’’ technik-ekonomista (Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego).

Czytaj więcej: Nauczycielka straciła pracę, bo... jej kot przeszkadzał w lekcji online

W tym roku najbardziej rozchwytywane były specjalizacje związane z branżą motoryzacyjną: mechanika pojazdów samochodowych i kierowcy-mechanika w Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych w branżówce Zespołu Szkół Samochodowych.

Za przyszłościowy uznano też zawód magazyniera-logistyka w Branżowej Szkole I stopnia w ZSTiO im. S. Żeromskiego, kucharza-ucznia w ,,Gastronomiku’’, montera zabudowy i robót wykończeniowych w Branżowej Szkole I Stopnia w ZST oraz operatora obrabiarek skraw CNC i elektryka z elementami fotowoltaiki i inteligentnych domów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Uzupełniającego.

Nadal są miejsca na popularnym do niedawna fryzjerstwie (ZSTiO), cukiernictwie i kelnerstwie w Branżowej Szkole I Stopnia Zespołu Szkół Gastronomicznych, czy na nowym kierunku mechanika motocyklowego w CKZiU. W szkołach branżowych pozostało jeszcze 68 wolnych miejsc.

Wciąż istnieje również możliwość podjęcia nauki w technikach niepublicznych gdzie pozostało jeszcze 169 miejsc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ogromne zainteresowanie kierunkami technicznymi. Miasto zwiększyło liczbę miejsc

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA