×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Od 35 lat dają Polakom możliwość nauki za granicą. Teraz poszerzają ofertę

  • KDS
  • 25 kwi 2022 20:06

W Katowicach ruszy kolejna inicjatywa, która ma za zadanie wspierać rozwój edukacji. Podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego podpisano porozumienie o powstaniu centrum innowacji Erasmus+ InnHUB.

Od 35 lat dają Polakom możliwość nauki za granicą. Teraz poszerzają ofertę
Erasmus+ w Polsce działa od 1998 roku. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W tym roku program Erasmus+ obchodzi 35-lecie działalności w Polsce. W tym czasie miliony młodych ludzi skorzystało z możliwości podnoszenia swoich kompetencji.
  • Efekty? Badania wskazują, że tylko 2 proc. uczestników Erasmus+ stwierdziło, że program nie zmienił ich życia i nie wpłynął na ich rozwój.
  • - Gdyby nie ten pierwszy skok na głęboką wodę, decyzja o wyjeździe w ramach programu, to nie byłabym osobą, którą jestem dziś - przyznaje Kaja Kaczkiełło, przewodnicząca Erasmus Student Network Poland.

W poniedziałek, podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podpisane zostało porozumienie między Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną a Narodową Agencją Programu Erasmus+. Jego celem jest realizacja przedsięwzięcia pod nazwą Erasmus+ InnHub Katowice.

Podpisanie porozumienia INNHub Katowice fot. PTWP
Podpisanie porozumienia INNHub Katowice fot. PTWP

- Działalność centrum będzie ukierunkowana na promocję korzystania z programu i realizację innowacyjnych projektów łączących instytucje z Województwa Śląskiego z partnerami zagranicznymi - tłumaczy Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Jak dodaje, szczególnie ważny jest fakt, że ze środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także organizacje trzeciego sektora oraz firmy.

Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie mieścić się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Wojewódzkiej 42 w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Od 35 lat dają Polakom możliwość nauki za granicą. Teraz poszerzają ofertę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA