Nowy sposób na motywację? Prace społeczne w Afryce

W pracowników trzeba tchnąć nową energię. Wyjazd na paintballa czy zakrapiana impreza nie jest już wystarczająca - lepiej sprawdzi się wyjazd do Afryki. I nie chodzi o imprezę survivalową, a o prace społeczne - pisze Forbes.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy sposób na motywację? Prace społeczne w Afryce

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Forbes

26 mar 2013 15:23


- Wolontariat potrafi w kilka dni załatwić coś, czego nie mogłyby załatwić szkolenia - mówi na łamach "Forbesa" jeden z uczestników projektu w Maroko.

Jego grupa miała w ciągu niecałego tygodnia wykończyć i wyposażyć siedzibę ośrodka edukacji i aktywizacji zawodowej dla kobiet. W prace było zaangażowanych 130 osób, a za wszystkie materiały i wyposażenie zapłacił ich pracodawca.

Takie wyjazdy dowodzą, że pracownicy najskuteczniej pracują ze sobą i nad sobą, robiąc coś, co z biznesem ma niewiele wspólnego - podaje Forbes.

Piotr Wikarek, założył firmę Navegadores, by angażować biznes w pomoc rozwojową i humanitarną. Pomoc, która biznesowi również przynosi korzyści.

Forbes podkreśla, że tych, którzy się najczęściej na to decydują, czyli menedżerów wysokiego szczebla, nie trzeba motywować do pracy, podnosić identyfikacji z pracodawcą, ani poddawać treningowi z team buildingu.

- Oni przyjeżdżają z innymi problemami. Najczęstsze to konflikty interpersonalne i słaba komunikacja. Postawienie przed nimi wspólnego, ważnego i autentycznego działania wywołuje cuda, a praca w skrajnie trudnych warunkach przyspiesza uzyskanie pożądanych efektów - podsumowuje na łamach magazynu Wikarek. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.