×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowy rok akademicki, studia: Co trzeba wiedzieć, jeśli chce się studiować w Wielkiej Brytanii?

Bardzo dobra jakość nauki oraz możliwość studiowania w wielokulturowym środowisku i poznania ludzi z całego świata jak magnes przyciąga absolwentów polskich szkół na brytyjskie uczelniach. Czego oczekuje się od rozpoczynających studia w Wielkiej Brytanii?

Nowy rok akademicki, studia: Co trzeba wiedzieć, jeśli chce się studiować w Wielkiej Brytanii?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Studia w Wielkiej Brytanii są wymagające, ale pod innym względem niż np. na polskich uczelniach.

• Zajęcia są prowadzone nie w formie wykładów, tylko debat i rozmów, na których należy się udzielać.

• Studenci muszą mieć dużą samodyscyplinę, angażować się w inicjatywy uniwersyteckie i dobrze znać język.

• Ponadto trzeba pamiętać, że studia licencjackie są w Wielkiej Brytanii płatne.

Co roku kilka tysięcy polskich studentów rozpoczyna rok akademicki na brytyjskich uczelniach. Bardzo dobra jakość nauki oraz możliwość studiowania w wielokulturowym środowisku i poznania ludzi z całego świata jak magnes przyciągają wielu absolwentów polskich szkół średnich. Co powinno się wiedzieć, jeśli chcesz zacząć studia w Wielkiej Brytanii?

- Studia w Wielkiej Brytanii są wymagające, ale pod innym względem niż np. na polskich uczelniach. Przede wszystkim studenci muszą mieć dużą samodyscyplinę. Zajęć jest ok. 15 godzin w tygodniu, natomiast trzeba bardzo dużo czytać samemu i się przygotowywać. Zajęcia są prowadzone nie w formie wykładów, tylko debat i rozmów, na których należy się udzielać – mówi Aleksandra Lisicka, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego. Co ważne, każda osoba może dostosować kształt swoich studiów do własnych zainteresowań.

Czytaj też: Jak dostać się na Harvard, Stanford czy MIT? Zobacz kryteria i egzaminy, które trzeba zdać

Czego oczekuje się od rozpoczynających studia w Wielkiej Brytanii? Po pierwsze chęci angażowania się w różne inicjatywy uniwersyteckie. Po drugie należy znać język angielski. To, w jakim stopniu – w dużej mierze zależy od rodzaju studiów.

Na kierunkach humanistycznych zazwyczaj jest potrzebna znajomość na poziomie zaawansowanym. W przypadku kierunków ścisłych może być ona nieco słabsza. Zwykle wymaga się, aby student miał zdany test IELTS.

Z wyjątkiem Szkocji studia licencjackie są w Wielkiej Brytanii płatne. W Anglii i Walii rok nauki kosztuje ok. 9 tys. funtów. Z kolei w Irlandii Północnej – mniej więcej 3,5 tys. funtów. Studia magisterskie są już płatne wszędzie. Na szczęście zajęć nie jest dużo, więc w wolnym czasie można pracować i zarabiać na czesne. Zresztą brytyjskie uczelnie pomagają studentom kontaktować się z pracodawcami i ułatwiają w ten sposób podjęcie pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Nowy rok akademicki, studia: Co trzeba wiedzieć, jeśli chce się studiować w Wielkiej Brytanii?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • oja 2017-10-07 14:31:33

    Mimo, że dobrze znam angielski to mam zamiar studiować na magisterce w Polsce, tyle że właśnie po angielsku. Wybrałam kierunek International Finance na WSB we Wrocławiu.

  • Ania 2017-10-02 15:28:43

    Warto wspomnieć, że studia w pewnym stopniu są dofinansowane przez rząd. Moja córka studiujaca w Walii ma je dofinansowane w 60 %. Na resztę 40 % dostaje pożyczkę, którą tak jak wspomniano spłaca po zakończeniu studiów. Ta forma pomocy niestety będzie aktualna do momentu wyjścia Wlk Brytanii z Unii Europejskiej.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA