PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach: zmiany w strukturze uczelni, nowe kierunki

  • Autor: PAP/AH
  • 30 wrz 2019 13:45

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował w poniedziałek nowy rok akademicki. Naukę rozpoczyna ok. 10 tys. studentów, w tym ponad 3,6 tys. na pierwszym roku.

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach: zmiany w strukturze uczelni, nowe kierunki
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. fot. Archiwum
REKLAMA
  • W związku z wejściem w życie tzw. Konstytucji dla nauki, czyli ustawy reformującej szkolnictwo wyższe, polskie uczelnie przyjęły nowe statuty.
  • Ich efektem są zmiany w strukturze uczelni.
  • Dyplomy ukończenia studiów od 1 października 2019 r. będą teraz wydawane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - bez wskazywania jakichkolwiek jednostek wewnętrznych.

W Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zmiany te obejmują m.in. utworzenie szkoły studiów I i II stopnia, wraz ze skonsolidowaniem prowadzenia oraz organizowania studiów licencjackich i magisterskich w jednej jednostce. To oznacza, że nie będzie już wydziałów, których wcześniej było pięć. Utworzono też szkołę doktorską, odpowiedzialną za wdrożenie nowego modelu kształcenia doktorantów oraz kolegia, które będą odpowiedzialne za prowadzenie oraz organizowanie studiów podyplomowych, kursów i szkoleń. Wydział Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku przekształcono w filię, której powierzono zarówno zadania związane z kształceniem studentów, umożliwiono też tej jednostce prowadzenie oraz organizowanie studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.

Dyplomy ukończenia studiów od 1 października 2019 r. będą teraz wydawane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - bez wskazywania jakichkolwiek jednostek wewnętrznych. Zmiany te nie mają wpływu na programy i organizację studiów, w tym zaliczeń, egzaminów i obron prac dyplomowych. Nie zmienia się też struktura katedr - będą one działać w ramach kolegiów, które zastąpią wydziały naukowo dydaktyczne w Katowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Wprowadzamy w życie odpowiadającą zmieniającemu się otoczeniu strukturę macierzową - za dydaktykę będzie odpowiadać w skali całego Uniwersytetu szkoła studiów I i II stopnia. Ta struktura pozioma ma standaryzować obsługę procesów dydaktycznych oraz dostosowywać ofertę kształcenia do potrzeb rynku, ograniczając konkurencję wewnętrzną. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że także w układzie poziomym utworzyliśmy dwudyscyplinową szkołę doktorską, która ma nie tylko kształcić doktorów, ale także intensyfikować aktywność naukową młodych badaczy" - powiedział rektor uczelni dr hab. Robert Tomanek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach: zmiany w strukturze uczelni, nowe kierunki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA