PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim

  • Autor: PAP/JS
  • 7 cze 2017 20:25

Uniwersytet Łódzki w roku akademickim 2017/18 uruchomi autorski kierunek kształcenia - biomonitoring i biotechnologie ekologiczne. Będą to studia kształcące specjalistów zajmujących się oceną wpływu działalności gospodarczej na środowisko.

Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim
Na zdjęciu: (od lewej) dr hab. Adrianna Wojtal-Frankiewicz, prof. Maciej Bartos, prof. Maciej Zalewski, dr Tomasz Jurczak (fot. mat. pras.)
REKLAMA

• Wpisany do programu studiów biomonitoring polega na analizie biowskaźników - m.in. określonych gatunków bakterii, glonów, porostów, grzybów, roślin i zwierząt - charakteryzujących się wąskim zakresem tolerancji na warunki środowiska i podatnych na jego degradację.

• Twórcy nowego kierunku przewidują, że jego absolwenci nie będą mieć trudności ze znalezieniem pracy - zarówno w jednostkach administracji rządowej, zajmujących się ochroną środowiska, jak i laboratoriach badawczych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Program nowego kierunku powstał na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (WBiOŚ) UŁ.

"Będzie to kierunek autorski i unikatowy, nie tylko dlatego, że jest to jedyna taka oferta na wydziałach biologicznych w kraju, ale także z tego powodu, że będzie to kierunek bardzo praktyczny, pokazujący zastosowanie nowoczesnych metod ochrony i rekultywacji środowiska, określanych ogólnie jako biotechnologie ekologiczne" - podkreśliła podczas konferencji pasowej dr hab. Adrianna Wojtal-Frankiewicz z Instytutu Ekologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Na kandydatów do studiowania biomonitoringu w nowym roku akademickim czekać będzie 60 miejsc. Kierunek adresowany jest do osób o zainteresowaniach przyrodniczych, ukierunkowanych na pracę w terenie. W programie studiów znalazły się zajęcia z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych. Znacząca ich część realizowana będzie w terenowych stacjach przyrodniczych. Studenci poznają metody pozyskiwania danych terenowych, oznaczania zebranego materiału biologicznego oraz opracowywania raportów środowiskowych i wdrażania kompleksowych metod poprawiających jakość środowiska.

"Chcemy nauczyć naszych studentów, jak funkcjonują ekosystemy wodne i w jaki sposób żyjące w nich organizmy reagują na zmiany wprowadzane przez człowieka; jak identyfikować płynące z nich zagrożenia i jakie metody stosować, aby naprawiać zmiany niekorzystne" - dodała.

Wpisany do programu studiów biomonitoring polega na analizie biowskaźników - m.in. określonych gatunków bakterii, glonów, porostów, grzybów, roślin i zwierząt - charakteryzujących się wąskim zakresem tolerancji na warunki środowiska i podatnych na jego degradację.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA