PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego jest już gotowy

Zakończyła się budowa drugiego etapu gmachu przy ul. Dobrej 55, przeznaczonego m.in. dla wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii. Rozpoczęcie zajęć w budynku planowane jest w nowym roku akademickim - poinformował Uniwersytet Warszawski

  • Autor: PAP/JP
  • 10 lut 2022 15:17
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego jest już gotowy
Zakończyła się budowa drugiego etapu gmachu przy ul. Dobrej 55, przeznaczonego m.in. dla wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii (fot. uw.edu.pl)
REKLAMA
  • W nowoczesnym budynku przy ulicy Dobrej 55 znajdują się w nim m.in. 92 sale dydaktyczne, 39 pomieszczeń naukowo-badawczych, 7 sal konferencyjnych, przestrzenie wypoczynkowe i sala multimedialna.
  • Sam budynek powstał w oparciu o rozwiązania ekologiczne i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Jak przekazał UW, już w przyszłym roku akademickim zagości tam wydział Neofilologii, Lingwistyki Stosowanej i Ośrodek Studiów Amerykańskich.

"Budynek naukowo-dydaktyczny przy ul. Dobrej 55 jest dotychczas największą inwestycją programu wieloletniego pod względem powierzchni i nakładów finansowych. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania budownictwa ekologicznego. Co dla nas ogromnie ważne, jak każdy nowy budynek, który powstaje na naszej uczelni, również ten będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, słuchową i wzrokową" - powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowa część gmachu przy ul. Dobrej 55 jest jedną z 16 inwestycji programu wieloletniego, kompleksowego planu inwestycyjnego uczelni. Budynek ma 4 kondygnacje naziemne i 2 kondygnacje podziemne. Jego powierzchnia całkowita wynosi blisko 28,7 tys. mkw, a użytkowa blisko 25 tys. mkw. "To ponad dwa razy więcej niż pierwsza część budynku, powstała w 2012 roku" - zaznaczyła uczelnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek został połączony z gmachem powstałym w I etapie. Na elewacji, tak samo jak w części pierwszej, położono blachę miedzianą od strony ul. Wiślanej oraz konstrukcję umożliwiającą dopływ świeżego powietrza z zewnątrz od ul. Browarnej i ul. Lipowej. Zastosowano rozwiązania energooszczędne, takie jak panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła współpracujące z gruntowym wymiennikiem ciepła.

W gmachu mieścić się będą m.in.: 92 sale dydaktyczne, 70 pomieszczeń administracyjnych, 39 pomieszczeń naukowo-badawczych, 7 sal konferencyjnych, a także przestrzenie wypoczynkowe dla studentów, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia biblioteczne oraz sala multimedialna, która może pomieścić ponad 150 osób. "Na dachu znajduje się ogród, z którego widać panoramę lewobrzeżnej Warszawy. W części podziemnej zlokalizowano garaż" - zaznaczył uniwersytet.

W najbliższych miesiącach w budynku trwać będą prace wykończeniowe oraz zakup i montaż wyposażenia. Z nowych przestrzeni korzystać będzie można od roku akademickiego 2022/2023.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego jest już gotowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA