PARTNERZY PORTALU

Nowe zasady oceny uczelni i instytutów mają być ogłoszone do końca lutego

  • Autor: PAP/JP
  • 19 sty 2023 14:38

Mam nadzieję, że do końca lutego będziemy mogli ogłosić zasady ewaluacji działalności naukowej w latach 2022-2025. Ponieważ upłynął już rok tego okresu, nie będziemy robić żadnej rewolucji w systemie, a jedynie nieco go uprościmy - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek w "Forum Akademickim".

Nowe zasady oceny uczelni i instytutów mają być ogłoszone do końca lutego
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA
  • W styczniowym wydaniu "Forum Akademickiego" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany był m.in. o kształt przyszłej ewaluacji jakości działalności naukowej.
  • Czarnek powiedział, że otrzymał już wstępne rekomendacje dotyczące najbliższej ewaluacji.
  • "Te rekomendacje już w zasadzie są opracowane. Mam nadzieję, że do końca lutego będziemy mogli ogłosić zasady ewaluacji działalności naukowej w latach 2022-2025.\" - oświadczył.

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprowadziła nowe przepisy o prowadzonej co kilka lat oceny m.in. uczelni. W ewaluacji przyznawane są kategorie naukowe w poszczególnych dyscyplinach nauki. Od tych kategorii zaś zależy m.in. możliwość prowadzenia studiów o profilu ogólnoakademickim i kwota subwencji, którą jednostki naukowe otrzymują z budżetu państwa.

Czarnek powiedział, że otrzymał już wstępne rekomendacje dotyczące najbliższej ewaluacji.

"Te rekomendacje już w zasadzie są opracowane. Mam nadzieję, że do końca lutego będziemy mogli ogłosić zasady ewaluacji działalności naukowej w latach 2022-2025. Ponieważ upłynął już rok tego okresu, nie będziemy robić żadnej rewolucji w systemie, a jedynie nieco go uprościmy, ale także włączymy pewne mechanizmy, których teraz ewidentnie zabrakło" - powiedział szef MEiN w wywiadzie dla "Forum Akademickiego". Dodał, że "raczej nie będzie zmiany ustawy".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nowe zasady oceny uczelni i instytutów mają być ogłoszone do końca lutego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin,niszczą was finansowo złodz 2023-01-19 17:02:32

    Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami.MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...)a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art. 101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,Sygn. Akt IV SA.Wa 1407/09 itd.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA