PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowe technologie zastąpią nauczycieli? Uczniowie przeciwni

 • Autor: PAP/JS
 • 6 wrz 2019 19:38

Wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek powiedziała w Jasionce, że jednym z wniosków, które pojawiają się w czasie "okrągłych stołów edukacji" jest to, że nauczyciel powinien być mistrzem. Żadne technologie nie zastąpią nauczyciela, o tym mówili m.in. uczniowie – dodała.

Nowe technologie zastąpią nauczycieli? Uczniowie przeciwni
Wiceminister powiedziała, że konieczna jest zmiana w procesie kształcenia nauczycieli, aby mieli większe możliwości zdobycia praktycznych umiejętności pracy z uczniem (fot. MEN/twitter)
REKLAMA
 • Wiceminister powiedziała, że konieczna jest zmiana w procesie kształcenia nauczycieli, aby mieli większe możliwości zdobycia praktycznych umiejętności pracy z uczniem.
 • "Trzeba też stworzyć system motywowania i wspierania nauczycieli" - dodała.
 • Zdaniem Machałek dyskusje, które toczą się w czasie okrągłych stołów edukacji będą miały przełożenie na zmiany w systemie szkolnym już w następnej kadencji.

W piątek (6 września) w podrzeszowskiej Jasionce odbył się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacji, udział w nim wzięła m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek.

Na konferencji prasowej przypomniała, że rząd przeprowadził bardzo istotną reformę edukacji zarówno struktury szkoły jak i programową. "Była to reforma bardzo potrzebna, należało odbudować liceum ogólnokształcące, uspójnić system wychowania, jeśli chodzi o szkołę podstawową. To była trudna operacja" - dodała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem Machałek "okrągłe stoły edukacji" to bardzo ważne dyskusje, w którym wypowiadają się nie tylko nauczyciele i dyrektorzy, ale też eksperci i rodzice. "Wszystkich łączy wielkie zatroskanie o jakość, szkołę, o edukację. Wnioski są bardzo interesujące, a jednym z nich jest to, że nauczyciel powinien być mistrzem. Żadne technologie nie zastąpią nauczyciele, o tym mówili m.in. uczniowie" - powiedziała wiceminister, która wzięła już udział w kilku okrągłych stołach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Nowe technologie zastąpią nauczycieli? Uczniowie przeciwni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • xyyx 2019-09-07 19:15:39

  nauczyciele chcą podwyżek, a sami potrafią tylko mazać kredą po tablicy. nie maja najnowszej wiedzy, nie rozwijają zainteresowań uczniów.

 • Kalinowska 2019-09-07 16:15:06

  Dobrze, że takie tematy są poruszane, bo zmiany kształcenia i dokształcanie nauczycieli powinno już mieć miejsce od dawna. Pisanie kreda po tablicy to już dawno powinien być przeżytek. Wielu nauczycieli nie czeka i sami szukają możliwości dokształcenia się. Bardzo ciekawe kierunki i techniki kreatywności w nauczaniu oferuje Centrum Kształcenia Podyplomowego na AHE w Łodzi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA