Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki uruchomi nowe kierunki studiów. Uczelnia chce, aby zapewniły one studentom przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 maj 2015 12:58


Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami oraz studia II stopnia po angielsku - business managment to nowe kierunki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, które zostaną uruchomione w nowym roku akademickim.

Nowe kierunki przygotują studentów do pracy w przedsiębiorstwach

Łódzka uczelnia chce, aby nowe kierunki zapewniły studentom przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach. Ma w tym pomóc wiedza dotycząca zakładania i prowadzenia firmy oraz zachodzących w niej procesów, umiejętność skutecznego pozyskiwania funduszy, a także zarządzania projektami.

Zdaniem prodziekana ds. programowych i Studenckich WZ UŁ Tomasza Czapli, w strukturze i rozwoju gospodarki widoczne jest zapotrzebowanie na znaczny udział małych i średnich przedsiębiorstw, własne firmy coraz częściej zakładają absolwenci. "Dlatego postanowiliśmy wykorzystać dotychczasowe doświadczenia i przekształcić istniejącą już specjalność w osobny kierunek, w pełni poświęcony przygotowaniu młodych ludzi do prowadzenia własnej działalności" - wyjaśnił.

Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami jest interdyscyplinarnym kierunkiem I stopnia. Studenci zdobędą wiedzę z dziedziny marketingu, finansów, organizacji i zarządzania ludźmi. Istotnym zagadnieniem w programie studiów ma być innowacyjność i odpowiedź na pytanie, jak wdrażać ją do firmy. UŁ realizuje ten kierunek we współpracy z uniwersytetami z Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Jak zapewnia kadra uczelni, pozwoli to studentom na nawiązanie kontaktów i zdobycie umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać pracy w zawodzie menedżera, animatora gospodarczego ds. rozwoju technologicznego, specjalisty lub konsultanta w instytucjach transferu technologii, parkach technologicznych, inkubatorach przedsiębiorczości czy przedsiębiorstwach społecznych.

Studia II stopnia w języku angielskim

Wydział Zarządzania proponuje także studia II stopnia na kierunku business management dla absolwentów studiów licencjackich różnych dziedzin. Jak podkreślił kierownik kierunku dr Jerzy Czarnecki, uczelnia liczy na to, że studenci będą się różnili w zakresie ukończonych wcześniej studiów, ponieważ wtedy będą mogli uczyć się od siebie nawzajem odmiennych podejść i punktów widzenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.