×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowe kierunki studiów na lubelskich uczelniach. Wśród nich survival

  • Autor: PAP/JP
  • 24 mar 2023 13:13

Survival i animacja przyrodnicza, bezpieczeństwo radiacyjne i medycyna znalazły się między innymi wśród nowych kierunków studiów oferowanych przez lubelskie uczelnie w tegorocznym naborze na studia. Elektroniczna rejestracja kandydatów ruszy w kwietniu lub w maju.

Nowe kierunki studiów na lubelskich uczelniach. Wśród nich survival
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje kandydatom podczas tegorocznej rekrutacji kilka nowości, m.in. survival i animację przyrodniczą fot. Uaktualniacz/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje kandydatom podczas tegorocznej rekrutacji kilka nowości, m.in. survival i animację przyrodniczą oraz diagnostykę ekoprzestępczości.
  • Dziewięć nowych kierunków przygotował w tegorocznej rekrutacji na studia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Wśród nich jest np. bezpieczeństwo radiacyjne, inżynieria światłowodowa, geoarcheologia.
  • Od października br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ruszy po raz pierwszy kierunek lekarski, na którym przewidziano 60 miejsc. Wśród nowych propozycji na Uniwersytecie Medycznym znalazł się m.in. kierunek produkty farmaceutyczne i kosmetyczne.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje kandydatom podczas tegorocznej rekrutacji kilka nowości, m.in. survival i animację przyrodniczą oraz diagnostykę ekoprzestępczości. Jak przekazała rzecznik UP Monika Jaskowiak, studenci survivalu będą uczyć się m.in. technik przetrwania, rozpoznawania roślin ratowniczych czy zwierząt jadowitych i alergennych, żywienia człowieka i kuchni survivalowej, technik orientacji przestrzennej.

Dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej prof. Tomasz Mieczan wskazał, że ten nowoczesny i interdyscyplinarny kierunek wychodzi naprzeciw trendom światowym dotyczącym racjonalnego wykorzystania zasobów środowiska czy promocji ochrony bioróżnorodności.

Kierunek diagnostyka ekoprzestępczości ma przygotować studentów do walki z naruszeniami przepisów środowiskowych

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe kierunki studiów na lubelskich uczelniach. Wśród nich survival

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA