PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowe kierunki na Uniwersytecie Zielonogórskim z dofinasowaniem

  • Autor: PAP/AT
  • 17 maj 2022 23:13

Samorząd woj. lubuskiego przeznaczył 700 tys. zł na wsparcie Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) w przygotowywaniu dwóch nowych kierunków - inżynierii lotniczej oraz elektromobilności – poinformowała zielonogórska uczelnia.

Nowe kierunki na Uniwersytecie Zielonogórskim z dofinasowaniem
Uniwersytet Zielonogórski (fot. wikipedia.org/Mohylek)
REKLAMA

W urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze przez wicemarszałka woj. lubuskiego Łukasza Poryckiego i rektora UZ Wojciecha Strzyżewskiego została podpisana umowa dot. przekazania dotacji.

"Przekazane środki pozwolą na utworzenie tych ważnych kierunków, jak również pomogą w kształceniu nowoczesnych kadr, które są potrzebne, aby nasze województwo rozwijało się w dynamiczny sposób" - powiedział Porycki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace nad utworzeniem kierunku inżynieria lotnicza rozpoczęły się dwa lata temu. W przedsięwzięciu bierze udział Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Na jego terenie powstaje hangar, w którym przyszli mechanicy lotniczy będą odbywali swoje praktyki.

Drugi przygotowywany kierunek to elektromobilność, czyli inteligentne systemy miejskie, który będzie utworzony w związku ze zwiększającym się ruchem pojazdów w mieście.

"Już od bardzo dawna samorząd województwa wspomaga Uniwersytet Zielonogórski w zakresie kształcenia, czy w zakresie badań naukowych. To kolejny etap, który związany jest tym razem z nowymi kierunkami. Myślę, że tego typu działania będą procentowały całemu regionowi, dostarczając specjalistów, którzy będą zarządzali nowoczesnym miastem, czy naprawiali samoloty, którymi będziemy latać" - powiedział Strzyżewski.

Rekrutacja na oba nowe kierunki jest planowana w roku akademickim 2023/2024 - przekazał Uniwersytet Zielonogórski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe kierunki na Uniwersytecie Zielonogórskim z dofinasowaniem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA