Nowe kierunki na uczelniach. Po tych studiach z łatwością znajdziesz pracę

Tradycyjne kierunki studiów nie tylko nie przyciągają już studentów, ale co gorsza, nie nadążają za ciągle zmieniającym się rynkiem pracy. Nowe trendy i zawody to świetne pole do działania dla uczelni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe kierunki na uczelniach. Po tych studiach z łatwością znajdziesz pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 maj 2015 11:34


Medycyna, prawo albo politechnika? A może coś nieoczywistego? Programowanie gier, projektowanie dodatków modowych, zarządzanie marką luksusową – to kierunki studiów proponowane przez zagraniczne uniwersytety.

Niszowe zawody w cenie

Nowe kierunki coraz częściej nawiązują do nauki zawodu. W dodatku zwykle bardzo niszowego, w którym specjalizacja daje perspektywę na znalezienie pracy i dobre zarobki. Widać to szczególnie na wydziałach biznesowych i technologicznych. O biznesie trzeba dziś myśleć globalnie, ale trudno być dobrym specjalistą od każdego aspektu biznesu. Stąd kierunki poświęcone konkretnym rejonom, np. Business and Spanish na University College London, który przygotowuje do pracy po hiszpańsku na hiszpańskim rynku czy Japanese Business and Management na SOAS w Londynie przybliżający rynek japoński.

Czytaj też: Kreacje światów gier i e-edytorstwo wśród kierunków Uniwersytetu Zielonogórskiego

Perspektywiczne kierunki powiązane z globalnym biznesem to też te, zajmujące się logistyką i transportem, szczególnie tym wodnym. Dedykowane mu kierunki, takie jak Shipping and Port Management lub Maritime Business oferuje m.in. Southampton Solent University w Anglii.

Za granicą szczególnie warto rozejrzeć się za kierunkami inżynieryjno-technicznymi czy technologicznymi.

Czytaj też: Nowe kierunki na uczelniach: wywiad biznesowy oraz zarządzanie przestrzenią kosmiczną

– Za tworzeniem nowych kierunków technologicznych na zagranicznych uczelniach idą specjaliści wykładający przedmioty i dostosowane sale zajęciowe z najnowszym sprzętem. To, czego często w Polsce nie znajdziemy – tłumaczy Aleksandra Kozera z Elab Education Laboratory.

Szczególnie ciekawymi kierunkami dla technologicznych zapaleńców to Computer Games Design, czyli projektowanie gier komputerowych czy Sound Engineering, czyli inżynieria dźwięku.

Moda i design na topie

W ostatnich latach pojawiło się też dużo kierunków związanych z modą i designem. Studiować można już nie tylko projektowanie ubrań, ale również jako zupełnie osobny kierunek, projektowanie dodatków modowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.