PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowe kierunki na lubelckich uczelniach. Wśród nich ekobiznes i sztuczna inteligencja

  • Autor: PAP/JP
  • 20 maj 2022 14:09

Ekobiznes, sztuczna inteligencja, kryminalistyka w biogospodarce znalazły się między innymi wśród nowych kierunków studiów oferowanych przez lubelskie uczelnie w tegorocznym naborze na studia. Elektroniczna rejestracja na studia kończy się w lipcu.

Nowe kierunki na lubelckich uczelniach. Wśród nich ekobiznes i sztuczna inteligencja
Rektorat UMCS (fot. Martakostrzewa/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
  • Największa uczelnia we wschodniej Polsce - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - oferuje kandydatom podczas tegorocznej rekrutacji kilka nowości, wśród nich są m.in. takie kierunki jak: studia śródziemnomorskie - podróże historyczne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, technical physics (fizyka techniczna), ekobiznes.
  • Jako podano, ten ostatni kierunek jest unikatowy w skali kraju ze względu na to, że stanowi połączenie aspektów ekonomicznych i zarządzania z działaniami prośrodowiskowymi.
  • Jak podał Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, w tegorocznej rekrutacji jest ponad 50 kierunków studiów, w tym pięć nowości, jak np. kryminalistyka w biogospodarce.

"Uczelnia kształci 18 tys. studentów i z roku na rok rozszerza ofertę dostosowując ją do oczekiwań młodych ludzi oraz potrzeb zmieniającego się rynku pracy" - zaznaczyła rzecznik UMCS Aneta Adamska dodając, że uczelnia proponuje również możliwość kształcenia na blisko 300 specjalnościach. Wśród nowych propozycji są m.in. archeologia konfliktu, techniki światłowodowe i fotoniczne, biologia molekularna.

Jak podał Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, w tegorocznej rekrutacji jest ponad 50 kierunków studiów, w tym pięć nowości, jak np. kryminalistyka w biogospodarce. "Kierunek powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na usługi w zakresie diagnostyki kryminalistycznej zwierząt, związanej m.in. z nieprawidłowościami przy produkcji żywności, kłusownictwem, handlem dzikimi zwierzętami i gatunkami zagrożonymi oraz fałszerstwami. Absolwent jest przygotowany do pracy m.in. w laboratoriach kryminalistycznych policji, laboratoriach specjalistycznych wojska; organach ścigania; jako biegły sądowy (po uzyskaniu uprawnień) w zakresie badań materiału biologicznego i prób środowiskowych" - przekazano w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzeczniczka Politechniki Lubelskiej Iwona Czajkowska-Deneka poinformowała, że w nadchodzącym roku akademickim uczelnia uruchomi dwa nowe kierunki. Studenci inżynierii pojazdów zdobędą kompetencje zawodowe w zakresie podstaw projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych pojazdów samochodowych oraz lekkich statków powietrznych, natomiast program studiów z inżynierii recyklingu jest ściśle ukierunkowany na problematykę przetwarzania odpadów w produkty użyteczne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe kierunki na lubelckich uczelniach. Wśród nich ekobiznes i sztuczna inteligencja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA