PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nowa odsłona systemu przyjmującego wnioski o granty

Nową wersję systemu Obsługi Strumieni Finansowania (OSF) uruchomił w poniedziałek Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB). Umożliwia on składanie wniosków o granty m.in. z Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

  • Autor: PAP/km
  • 14 mar 2022 15:50
Nowa odsłona systemu przyjmującego wnioski o granty
Nowy system jest bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika (fot. Pxabay)
REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie OPI PIB, eksperci wprowadzili wiele modyfikacji w systemie OSF, które dostosowane są do oczekiwań użytkowników. Zmienił się on wizualnie i dodano nowe funkcje, zwiększono też bezpieczeństwo systemu. Podano również, że to nie koniec korzystnych zmian, bo prace nad udoskonaleniem OSF będą trwały do końca 2022 roku.

OSF jest najstarszym narzędziem utrzymywanym i rozwijanym w OPI PIB. Prace nad nim rozpoczęły się w 2005 roku. Jego autorem był obecny dyrektor instytucji, dr inż. Jarosław Protasiewicz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- System ewoluował, specjaliści z Laboratorium Systemów Biznesowych wprowadzili wiele nowych funkcji. Cieszę się, że mimo upływu kilkunastu lat, OSF nadal pełni bardzo ważną rolę i pomaga wprowadzać innowacje, które są oparte na osiągnięciach naukowych - wyjaśnia Protasiewicz cytowany w komunikacie.

Podano, że system jest teraz zdecydowanie bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika. Wprowadzono sekcję najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Znacznie poszerzono bazę wiedzy oraz dodano moduł z aktualnościami.

"Dzięki temu użytkownik nie przeoczy konkursu, na który może aplikować oraz znajdzie w serwisie najnowsze informacje dotyczące terminów zgłoszeń i warunków, jakie należy spełnić, aby wniosek był kompletny" - podkreślono.

OSF służy do składania wniosków o granty na projekty naukowe oraz działalność badawczo-rozwojową. W ramach systemu OSF obsługiwane są konkursy grantowe trzech instytucji: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Rocznie system OSF obsługuje transfer ponad 3 miliardów złotych do polskich naukowców i przedsiębiorców. OSF znajduje się na stronie: https://osf.opi.org.pl/. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa odsłona systemu przyjmującego wnioski o granty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA