PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nowa era na Politechnice Gdańskiej. Cel: stać się elitarnym ośrodkiem naukowym

  • Autor: PAP/AH
  • 7 lis 2019 11:18

Będziemy dążyli do tego, żeby Politechnika Gdańska stała się elitarnym ośrodkiem naukowym - mówi rektor PG prof. Krzysztof Wilde, komentując przyznanie jej statusu uczelni badawczej. Zapowiada m.in. wzmocnienie zespołów badawczych i podwyższanie kwalifikacji pracowników.

Nowa era na Politechnice Gdańskiej. Cel: stać się elitarnym ośrodkiem naukowym
Adobe Stock
REKLAMA

- Będziemy dążyć do tego, żeby Politechnika Gdańska stała się elitarnym ośrodkiem naukowym nie tylko w Polsce, ale też za granicą - mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej i zapowiada, że uczelnia chce postawić na jakość.

Co w praktyce zmieni na uczelni nadanie jej statusu uczelni badawczej? Funkcjonowanie takiej uczelni nie musi się opierać wyłącznie na tradycyjnych wydziałach. Powinny w niej działać także interdyscyplinarne zespoły, dążące do osiągania jak najlepszych wyników badawczych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chcemy sprawić, żeby swoje miejsce na Politechnice Gdańskiej znalazły osoby o ukierunkowanych umiejętnościach i wysokich kompetencjach. Będziemy takie zespoły znacząco dofinansowywać, a osoby wchodzące w ich skład będą miały szerokie możliwości dokształcania się i zdobywania nowych umiejętności, zarówno w kraju jak i za granicą - mówi.

Jak wyjaśnia rektor, w modelu funkcjonowania uczelni badawczych na całym świecie tytuły naukowe mają coraz mniejsze znaczenie. Najwyżej oceniane są tam przede wszystkim efekty pracy i prestiż realizowanych projektów.

- To model znany m.in. z uczelni w Stanach Zjednoczonych, do którego będziemy stopniowo dążyć. Planujemy więc wzmocnienie istniejących zespołów badawczych, a także budowanie nowych struktur naukowych wobec ujętych w konkursie MNiSW obszarów badawczych - zapowiada.

W konkursie na uczelnie badawcze Politechnika Gdańska zajęła drugie miejsce, które jednocześnie jest pierwszym w klasyfikacji uczelni technicznych objętych wyróżnieniem. Zdaniem rektora Politechnika Gdańska zawdzięcza to przede wszystkim precyzyjnemu projektowi, który był przede wszystkim "szyty na miarę" możliwości tejże uczelni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa era na Politechnice Gdańskiej. Cel: stać się elitarnym ośrodkiem naukowym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA