PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nierówności w dostępie do edukacji coraz większe

Dziś w Polsce bardzo mocno pogłębiają się nierówności w dostępie do edukacji - ocenił lider Polski 2050 Szymon Hołownia, który zaprezentował w sobotę program swego ugrupowania "Edukacja dla przyszłości". Opisuje on szkołę, w której obowiązuje paradygmat współpracy, nie rywalizacji - dodał.

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 maj 2022 15:40
Nierówności w dostępie do edukacji coraz większe
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Radek Pietruszka)
REKLAMA
  • W sobotę odbyła się konferencja Polski 2050, na której zaprezentowano program "Edukacja dla przyszłości".
  • Hołownia podkreślił, że jest w nim mowa o kooperacji, krytycznym myśleniu i umiejętności komunikacji ze światem.
  • "To są fundamentalne rzeczy, bez których nasze dzieciaki nie poradzą sobie w tym coraz szybciej zmieniającym się świecie" - dodał.

"Czego dzisiaj potrzebują nasze dzieciaki? Czy tego, by na pamięć zakuwać dzieła wielkich Polaków, kardynała Wyszyńskiego, Jana Pawła II, czy tego, żeby po podstawówce znać angielski na takim poziomie, żeby się z każdym w świecie dogadać, przeczytać każdy artykuł, zrozumieć informacje, które do nich płyną?" - pytał Hołownia.

W programie napisano również - poinformował lider Polski 2050 - jak ograniczyć w szkołach rolę ocen cyfrowych i jak sprawić, żeby dzieci zamiast "siedzieć w klasach i zakuwać" więcej czasu, spędzały na warsztatach i zajęciach uczących współpracy i kreowania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Program "Edukacja dla przyszłości", mówił Hołownia, opisuje szkołę, w której obowiązuje paradygmat współpracy a nie rywalizacji. "To jest szkoła, która wychodzi z tej chorej sytuacji, w której testy i oceny cyfrowe są absolutnie wszystkim. Przecież my dobrze wiemy, że nasze życie z ocen, testów, zakuwania się nie składa" - powiedział Hołownia.

Czytaj więcej: Pracujący studenci to nic złego. Ale najlepsi niech zamienią kawiarnię na laboratorium

Ponadto w programie Polski2050 pokazywany jest sposób podwyższenia statusu zawodu nauczyciela, który - jak mówił Hołownia - "jest dzisiaj traktowany często, jak swego rodzaju służący państwa, guwernantka zatrudniana przez państwo i źle opłacana, która gdzieś tam ma zrobić swoje rzeczy, ale za bardzo nie będziemy się tym przejmować, bo to jest jego czy jej psi obowiązek". "Tak nie można traktować ludzi, którzy odpowiadają za całe życie, za całą przyszłość naszych dzieci" - podkreślił lider Polski 2050.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nierówności w dostępie do edukacji coraz większe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA