Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od praktyk

Paradoksalnie najlepszym argumentem w dłoni osoby starającej się o pracę jest... praca. Posiadane doświadczenie to często najistotniejsza informacja świadcząca na korzyść poszukującego zatrudnienia kandydata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od praktyk

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

13 maj 2014 18:44


Dobrze też jeśli w możliwie jak najbliższy sposób jest ono dopasowane do wymagań opisanych w ofercie, na ktorą aplikujemy. Gromadzenie go warto zatem zacząć jeszcze na etapie zdobywania wykształcenia. Odbyte wtedy staże i praktyki w istotny sposób mogą wpłynąć na rozwój naszej kariery, poczynając od ułatwienia zdobycia pierwszej posady po zakończeniu nauki.

Dynamiczny, zmienny, otwarty, elastyczny, międzynarodowy - to tylko kilka określeń współczesnego rynku pracy, które wpływają na zachowania poruszających się po nim pracowników. Są one również przyczyną, dla której dzisiejsze kariery nie przebiegają w sposób stabilny. Często są „przerywane" poprzez różne zwroty akcji, jak np. zmiana miejsca zatrudnienia, przebranżowienie czy też próby, udane bądź nie, założenia własnej firmy.

To, jaką ścieżką się potoczą, w coraz większym stopniu zależy od zdolności przystosowawczych pracownika do zmieniającego się rynku pracy, a także jego gotowości o podejmowania pracy w nowych branżach. Istotny wpływ na to jak potoczy się nasza dalsza kariera zawodowa może mieć również praca podjęta jeszcze na etapie zdobywania edukacji.

- Obecnie rynek pracy zmusza kandydatów do większej aktywności i działania, - komentuje Marek Strojkowski, menadżer regionalny w agencji zatrudnienia Manpower. - By zwiększyć swoją skuteczność w poszukiwaniu zatrudnienia już na progu naszej drogi zawodowej warto pomyśleć o tym, jak stać się bardziej atrakcyjnym dla pracodawców. I bynajmniej nie chodzi tu o wygląd, ale o wzbogacenie swojego CV.

Zdaniem Marka Strojkowskiego niezależnie od stanowiska o które się ubiegamy, koronnym argumentem jest nasze zawodowe doświadczenie. Poprzez nie możemy udowodnić, że potrafimy posiadaną wiedzę przekuć w praktyczne działanie i zrobić to z korzyścią dla pracodawcy. Doświadczenie warto zdobywać jeszcze na etapie edukacji. To czas, w którym z większą beztroską możemy pozwolić sobie na popełnianie błędów, by dowiedzieć się co tak naprawdę chcemy robić w życiu.

- Nieoceniona jest tu waga staży i praktyk, które nie tylko będą wpisem do CV, ale również pomogą nam w dalszej karierze. Nie wspominając już o tym, że dzięki nim zbudujemy ją bardziej świadomie. Dla kończących studia osób nie ma lepszej drogi by „pokazać się" na rynku pracy - dodaje Marek Strojkowski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.