×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Nie ma nic dziwnego w tym, że Politechnika Bydgoska będzie kształcić lekarzy"

  • Autor: PAP/JP
  • 24 lut 2023 15:24

Nie ma nic dziwnego w tym, że na Politechnice Bydgoskiej i będzie medyna i będą kształceni również lekarze, a takie rzeczy w Europie nie są żadnym przypadkiem - powiedział w piątek na uczelni minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Nie ma nic dziwnego w tym, że Politechnika Bydgoska będzie kształcić lekarzy"
Minister edukacji Przemysław Czarnek i minister Łukasz Schreiber podczas otwarcia nowego budynku dydaktycznego Politechniki Bydgoskiej (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Szef MEiN wraz z przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem wziął udział w otwarciu nowego budynku dydaktycznego Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. W czasie uroczystości rektor PBŚ prof. Marek Adamski poinformował, że w czwartek senat uczelni przyjął uchwałę w sprawie uruchomienia kierunków medycznych.

"To nic dziwnego, że na Politechnice Bydgoskiej będzie medycyna i będą kształceni również lekarze. Takie rzeczy w Europie nie są żadnym przypadkiem. W Polsce też już nie, bo wniosek o uruchomienie kierunku lekarskiego i to wniosek bardzo wysoko oceniony do MEiN złożyła Politechnika Wrocławska. Politechnika Bydgoska będzie drugą w Polsce, która zajmie się kierunkami medycznymi" - podkreślił Czarnek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Nie ma nic dziwnego w tym, że Politechnika Bydgoska będzie kształcić lekarzy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA