×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nie będzie dodatkowych pieniędzy dla firm kształcących młodych ludzi

  • KDS
  • 3 lut 2023 20:00

Jeśli pracodawcy, którzy np. w ramach praktyk szkolą młodych ludzi, liczyli na wyższe wsparcie finansowe, to się przeliczyli. Z informacji resortu pracy i nauki wynika, że rząd nie planuje nic zrobić w tej kwestii. Od września więcej mają dostawać za to młodociani pracownicy.

Nie będzie dodatkowych pieniędzy dla firm kształcących młodych ludzi
Pracodawcy nie mają co liczyć na coś więcej niż coroczna waloryzacja kwot dofinansowania (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej zapytała resort pracy i resort edukacji o wysokość wsparcia finansowego dla pracodawców, którzy pod swoje skrzydła biorą praktykantów czy stażystów.
  • Posłowie chcieli dowiedzieć się, ile aktualnie otrzymuje pracodawca za wykształcenie ucznia oraz kiedy ta kwota była ostatnio waloryzowana. Zapytali również o to, czy obecnie istniejący system jest motywujący do zdobywania zawodowej wiedzy przez młodych ludzi.
  • Pracodawcy nie mają co liczyć na coś więcej niż coroczna waloryzacja kwot dofinansowania. Za to pracownicy młodociani od września 2023 roku mają otrzymywać wyższe wynagrodzenie.

- Sytuacja na rynku pracy zmienia się dynamicznie. Równie szybko zmieniają się ceny i koszty utrzymania. Nie ma wątpliwości, że coraz drożej się żyje i odczuwają to zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Tymczasem nakłady na wykształcenie nowych pracowników i wsparcie dla uczących ich pracodawców pozostaje na niezmiennym poziomie od wielu lat - w interpelacji polskiej skierowanej do resortu pracy i resortu edukacji napisali posłowie Koalicji Obywatelskiej i zadali szereg pytań w tym zakresie. 

Chcieli wiedzieć, ile obecnie otrzymuje pracodawca za wykształcenie ucznia, objęcie go pełną opieką podczas praktycznej nauki zawodu, kiedy ta kwota była ostatnio waloryzowana i o ile. Co z uczniem, który w zakładzie pracy odbywa praktyki? Ile dostaje on za swoją pracę i kiedy ta kwota została podniesiona?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nie będzie dodatkowych pieniędzy dla firm kształcących młodych ludzi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Realia 2023-02-04 11:52:13

    Pa po co? Jest niż demograficzny w szkole. Uczniów coraz mniej, więc te same pieniądze, to więcej na ucznia. To odpowiada zwiększeniu nakładów.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA