PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

NFOŚiGW: ponad 900 tys. zł wsparcia na eko projekty dla dwóch warszawskich uczelni

Ponad 900 tys. zł wsparcia na eko projekty dostaną dwie warszawskie uczelnie - poinformował w czwartek w komunikacie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt projektów przekracza 1 mln zł.

  • Autor: PAP/AKC
  • 11 lip 2019 14:45
NFOŚiGW: ponad 900 tys. zł wsparcia na eko projekty dla dwóch warszawskich uczelni
Wsparcie otrzyma m.in. Uniwersytet Warszawski (fot. UW/twitter.com)
REKLAMA
  • Jak podano w komunikacie, w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW pn. Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, Narodowy Fundusz wesprze kwotą 915 tys. zł Uniwersytet Warszawski (UW) i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).
  • Dodano, że "eko-inicjatywy znanych uczelni przyczynią się do ochrony obszarów i gatunków cennych przyrodniczo".
  • "W sumie będzie to kosztowało ponad 1 mln zł" - czytamy.

Jak wskazano, jeden z projektów dotyczy "modernizacji specjalistycznej szklarni tropikalnej w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego dla potrzeb ochrony gatunków objętych Konwencją waszyngtońską (CITES) i edukacji społeczeństwa w związku z wdrażaniem przepisów Konwencji". Jego celem jest "ratowanie przed degradacją roślin tropikalnych".

W ramach przedsięwzięcia zostanie wykonany demontaż starego pokrycia dachu i boków szklarni wraz z utylizacją starego poliwęglanu i szkła, oszklenie boków i szczytów szklarni szybami zespolonymi, hartowanymi oraz pokrycie najwyższej powierzchni dachu poliwęglanem a szczytów szklarni szybami zespolonymi. "Projekt został wyceniony na kwotę blisko 478 tys. zł, z czego NFOŚiGW wyłoży w formie dotacji prawie 430 tys. zł" - podano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Studenci PŁ wyremontują siedzibę dla Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin 

Wsparcie dla SGGW dotyczy modernizacji bazy technicznej w Arboretum SGGW w Rogowie, a jej celem jest "pomoc w zachowaniu najcenniejszych drzew i krzewów".

Jak wskazano, przedsięwzięcie obejmuje teren Arboretum SGGW w Rogowie, "jednego z najważniejszych arboretów w Polsce i naszej części Europy". "Posiada ono jedne z najcenniejszych zbiorów drzew i krzewów spośród arboretów europejskich, liczące blisko 3 tys. taksonów (grup organizmów uznawanych spokrewnione), roślin drzewiastych i prawie 1,5 tys. taksonów roślin zielnych" - dodano.

Czytaj też: Kwidzyn. Szkoła dostała sprzęt od firmy Kärcher

Wskazano, że modernizacja w Arboretum SGGW w Rogowie ma "usprawnić system utrzymania i pielęgnacji terenu Arboretum przy użyciu nowoczesnych i wydajnych technologii poprzez dostawę maszyn i urządzeń poprawiających wydajność". Kosztować to będzie prawie 545 tys. zł przy dotacji z NFOŚiGW na poziomie ok. 485 tys. zł. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NFOŚiGW: ponad 900 tys. zł wsparcia na eko projekty dla dwóch warszawskich uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA