×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

NCBR: 100 mln zł dla uczelni na realizację studiów dualnych

  • Autor: PAP/JS
  • 18 gru 2017 16:47

Łącznie 100 mln zł przeznaczy NCBR dla szkół wyższych, które będą realizowały najciekawsze programy studiów dualnych. Dzięki ogłoszonemu konkursowi studenci będą się kształcili zarówno na uczelni, jak i u pracodawcy, zdobywając wiedzę akademicką i praktyczne umiejętności.

NCBR: 100 mln zł dla uczelni na realizację studiów dualnych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

•  Uczelnie ubiegające się o granty powinny przygotować projekty stanowiące odpowiedź na bieżące potrzeby gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa, realizując tym samym założenia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, z którego finansowana będzie ich realizacja.

• Nabór wniosków prowadzony będzie wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa od 18 stycznia do 2 marca 2018 r.

Studia dualne to nowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W poniedziałek (18 grudnia) konkurs ogłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie.

Celem programu jest dostosowanie programów nauczania do oczekiwań przyszłych pracowników i ich potencjalnych pracodawców. Dzięki programowi uczelnie będą mogły zaproponować studentom kierunki, które efektywnie połączą edukację z pracą. To wszystko poprzez realizację specjalnych programów kształcenia przemiennego, które zapewnia równoczesny udział w zajęciach dydaktycznych na uczelni i praktycznych w przedsiębiorstwie.

Jak poinformowało NCBR w przesłanym komunikacie, na najlepsze projekty czeka w sumie 100 mln zł. O dofinansowanie mogą się starać publiczne bądź niepubliczne szkoły wyższe, kształcące co najmniej 200 studentów na studiach stacjonarnych. Okres realizacji projektów powinien wynosić od 24 do 48 miesięcy, a efektem każdego z nich powinno być podniesienie kompetencji co najmniej 1750 osób.

"Systematycznie wprowadzamy zmiany podnoszące jakość kształcenia na polskich uczelniach. Rozwiązania legislacyjne zaproponowane w ustawach innowacyjnych oraz w Konstytucji dla Nauki (nowej, przygotowywanej ustawie o szkolnictwie wyższym i nauce - przyp. red.) będą fundamentem systemu szkolnictwa wyższego" - przekonuje minister Gowin, cytowany w komunikacie. "Lepsze regulacje są dziś niezbędne, ale towarzyszyć im musi również gwarancja finansowania projektów, które otwierają szerokie perspektywy dla młodych naukowców i umożliwiają im prowadzenie prac naukowych w dwóch środowiskach - akademickim oraz biznesowym" - podkreśla.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NCBR: 100 mln zł dla uczelni na realizację studiów dualnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA