×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

NBP będzie współpracował z Politechniką Opolską

  • Autor: PAP
  • 6 maj 2020 17:50

Od przyszłego tygodnia studenci i uczniowie szkół średnich będą mogli korzystać z wiedzy specjalistów bankowości i ekonomii za pośrednictwem Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej. Porozumienie w tej sprawie podpisali w środę rektor PO i dyrektor oddziału NBP w Opolu.

NBP będzie współpracował z Politechniką Opolską
Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się w środę, 6 maja (fot. PO)
REKLAMA

Porozumienie o uruchomieniu platformy e-learningowej i zajęć - skierowanych nie tylko do studentów, ale i uczniów szkół średnich - poświęconych gospodarce i ekonomii podpisał w środę rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc i prof. Paweł Frącz, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego. Projekt będzie realizowany przez Centrum Nauka-Biznes prowadzone przy Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

- To z jednej strony kontynuacja wcześniejszej współpracy, którą poszerzamy o nowe elementy i przenosimy do wirtualnej rzeczywistości. Nasz projekt, który na roboczo nazwaliśmy "akademią bankowości", to owoc wspólnej pracy specjalistów z Narodowego Banku Polskiego i naszych dydaktyków oraz informatyków. Pierwszy wirtualny wykład planujemy już w przyszłym tygodniu. Oczywiście jest to także sposób na dostosowanie się do warunków narzuconych przez pandemię, jednak jestem przekonany, że z tych doświadczeń będziemy korzystali także po zakończeniu epidemii - powiedział prof. Janusz Wielki, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania PO.

Zdaniem rektora prof. Marcina Lorenca, współpraca z NBP to kolejny krok w przybliżeniu świata nauki i gospodarki.

"Zależy nam na jak najbliższej współpracy naszej kadry naukowej i studentów z realnym światem gospodarki i ekonomii. Dla nas jest to swego rodzaju wyzwanie i okazja. Wyzwaniem jest konieczność szukania odpowiedzi na pytania stawiane przez naszego partnera - Narodowy Bank Polski. Okazją jest możliwość współpracy z praktykami, mającymi wiedzę o mechanizmach gospodarczych w skali makro i mikro, co nie jest bez znaczenia przy dostosowywaniu profilu działania naszej uczelni pod realne potrzeby gospodarki" - podkreślił rektor.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NBP będzie współpracował z Politechniką Opolską
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA