Nawet 10 tys. nauczycieli może pożegnać się z pracą

Niż demograficzny sieje spustoszenie w kadrze nauczycielskiej. Największe w placówkach ponadgimnazjalnych. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", jeszcze w tym roku 10 tys. nauczycieli może zostać zwolnionych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 10 tys. nauczycieli może pożegnać się z pracą

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

25 kwi 2013 8:45


W ubiegłym roku z pracy w szkołach odeszło 7 tys. nauczycieli. Szefowie placówek oświatowych muszą do 30 kwietnia 2013 r. przedstawić samorządom swoje plany organizacyjne na nowy rok szkolny. Tworzą je pod presją wójtów i burmistrzów, którzy domagają się oszczędności - informuje "DGP".

Zatrudnieni w szkołach, dla których zabraknie zajęć, mogą się spodziewać wypowiedzeń do końca maja.

- W tym roku dyrektorzy będą musieli dokonać kolejnych zwolnień. Pełne szacunki będą znane pod koniec maja, ale już planujemy, że 23 etaty zlikwidujemy po odejściu nauczycieli na emeryturę. Nie będziemy też przedłużać umów terminowych i zamierzamy zwalniać osoby z powodu zbyt małej liczby godzin lekcyjnych - wyjaśnia na łamach "DGP" Ryszard Stefaniak, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie.

Samorządy zalecają też dyrektorom szkół, aby nie zatrudniali nowych nauczycieli. Etaty po tych odchodzących powinni dzielić na pozostałych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.