PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nawet 1,5 tys. zł dla studentów. Można składać wnioski o stypendium

  • Autor: PAP/AT
  • 2 paź 2019 12:28

Do 10 października, trwa nabór wniosków w 15. edycji Stypendiów Miasta Warszawy im. Jana Pawła II. Studenci mogą otrzymać nawet 1500 zł miesięcznie.

Nawet 1,5 tys. zł dla studentów. Można składać wnioski o stypendium
Stypendia Miasta Warszawy im. Jana Pawła II co roku otrzymuje kilkuset warszawskich uczniów i studentów (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Warszawscy studenci i tegoroczni maturzyści mogą ubiegać się o Stypendium Miasta Warszawy im. Jana Pawła II.
  • Młodzi ludzie mają szansę otrzymać nawet 1500 zł miesięcznie oraz uczestniczyć w atrakcyjnym programie edukacyjnym.
  • Kandydaci chcący ubiegać się o stypendium muszą wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie centrumjp2.pl, a następnie złożyć go w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

Jeszcze przez kilka dni, do 10 października, trwa nabór wniosków w 15. edycji Stypendiów, których operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Jak poinformowała  rzeczniczka Centrum Myśli Jana Pawła II Joanna Korzeniewska, w ramach tego jednego z najstarszych, samorządowego programu stypendialnego w Polsce wsparcie finansowe otrzymują uczniowie i studenci, którzy mimo stosunkowo skromnych warunków materialnych uzyskują dobre wyniki w nauce oraz wykazują się aktywnością artystyczną, sportową, społeczną lub naukową. Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dla każdego, kto uczy się w Warszawie i spełnia kryteria formalne dopuszczające do udziału w konkursie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II co roku otrzymuje kilkuset warszawskich uczniów i studentów. Mogą się o nie ubiegać uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8), szkół ponadpodstawowych oraz studenci, których średni miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1500 zł. Rekrutacja dla uczniów zakończyła się 31 lipca, a listy tych, którzy zakwalifikowali się do programu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku dni.

Czytaj też: 1,2 tys. zł miesięcznie dla przyszłych pielęgniarek i położonych. Województwo kusi stypendiami

"Stypendium to coś więcej niż wsparcie finansowe - to także możliwość wszechstronnego rozwoju. Młodzież ma szansę nie tylko na rozwój swoich talentów i pasji oraz kształtowanie swojej wrażliwości, ale także na wzajemne poznawanie się i budowanie przyjaźni" - podkreśliła Korzeniewska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nawet 1,5 tys. zł dla studentów. Można składać wnioski o stypendium

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA