PARTNERZY PORTALU

Naukowcy otrzymali granty na projekty naukowe

  • Autor: PAP/AT
  • 24 lut 2021 17:20

Naukowcy z 10 uczelni otrzymali łącznie 2 mln zł na dofinansowanie projektów naukowych, których realizacja przyczyni się do rozwiązania bieżących, kluczowych dla społeczeństwa, problemów naukowych. Granty przyznała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Naukowcy otrzymali granty na projekty naukowe
NAWA przyznała granty naukowcom z 10 uczelni (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała granty naukowcom z 10 uczelni.
  • Łączna kwota dofinansowanych projektów to ponad 2 mln zł. Zwycięskie projekty wybrano spośród 84 wniosków złożonych w pierwszym naborze.
  • Dziewięć projektów poświęconych jest badaniom związanym z pandemią COVID-19.

Celem programu Granty Interwencyjne NAWA jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności naukowców, podejmowanych w reakcji na ważne, nagłe i nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie - przypomina NAWA. Program ogłoszony został jesienią 2020 roku. Wnioski w naborze, przeprowadzonym w trybie ciągłym, przyjmowane były do końca ubiegłego roku.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej granty przyznała naukowcom z 10 uczelni. Łączna kwota dofinansowanych projektów to ponad 2 mln zł. Zwycięskie projekty wybrano spośród 84 wniosków złożonych w pierwszym naborze. Dziewięć projektów poświęconych jest badaniom związanym z pandemią COVID-19.

"Granty Interwencyjne NAWA trafią do naukowców i ich zespołów naukowych, prowadzących międzynarodowe projekty badawcze dotyczące aktualnych wyzwań naukowych. Niewątpliwie jednym z takich globalnych wyzwań jest obecnie walka z pandemią i jej konsekwencjami zdrowotnymi, ekonomicznymi i społecznymi. Dlatego też najwięcej dofinansowanych przez NAWA projektów dotyczy COVID-19. Reprezentują one szerokie spektrum badań naukowych: od nauk medycznych i o zdrowiu, poprzez edukację, po ekonomię. Jednak granty interwencyjne NAWA wspierają nie tylko badania związane z pandemią. Dofinansowaliśmy też projekt dotyczący badań górniczo-hutniczych obszarów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO" - mówi dyrektor NAWA dr Grażyna Żebrowska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Naukowcy otrzymali granty na projekty naukowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA