×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nauka przez całe życie jak okresowe badania lekarskie. Odwrotu nie ma

Przebranżowienie czy też praca w innym sektorze niż wyuczony zawód lub ukończone studia to dziś powszechność. Jak w praktyce prowadzić edukację w świecie VUCA, czyli w świecie ciągłej zmiany. Jak podchodzić do upskillingu i reskillingu? Zapytaliśmy o to prezesów i dyrektorów firm HR-owych.

Nauka przez całe życie jak okresowe badania lekarskie. Odwrotu nie ma
Upskilling i reskilling są już częścią biznesowej rzeczywistości. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W dynamicznie zmieniającym się świecie ciągłe uczenie się jest więcej niż ważne.
  • Dobitnie pokazał to czas pandemii, kiedy wielu pracowników musiało podjąć pracę w zupełnie innej branży. 
  • Dziś nauka przez całe życie jest tak samo wymagana, jak okresowe badania lekarskie. O tym, czy warto, już się nie dyskutuje - zapewnia Ewa Klimczuk, dyrektor operacyjna Gi Group.

Pandemia COVID-19 okazała się wyjątkowo trudnym czasem trudnym dla wszystkich pracowników. Część z nich traciła pracę, ci z kolei, którzy związali się z branżami, które na pandemii zyskali, zasypywani byli nadmiarem obowiązków. Jednak lockdown najbardziej odczuły - w negatywny sposób - takie branże jak: turystyka, gastronomia i retail. Dla pracowników oznaczało to brak stabilizacji, przestoje przeplatane chwilowymi powrotami do pracy, toteż całkiem spora grupa z nich próbowała lub była zmuszona przebranżowić się.

Firma Gi Group sprawdziła, jak duża była to grupa. Z badania wynika, że 67 proc. pytanych przez nich pracowników rozważa przebranżowienie, jeśli oznaczałoby to polepszenie sytuacji zawodowej. Tylko 21 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych takim krokiem.

Ewa Klimczuk, dyrektor operacyjna Gi Group. (fot. Gi Group)
Ewa Klimczuk, dyrektor operacyjna Gi Group. (fot. Gi Group)

- Przez czas pandemii zauważyliśmy dużą otwartość na uczenie się, nabywanie nowych kompetencji. W niektórych branżach, takich jak HoReCa, było to wymuszone przez okoliczności. Ci, którzy stracili pracę, poradzili sobie. Dla wielu z nich znaleźliśmy pracę u naszych klientów w e-commerce, przy obsłudze klienta, w call centers. To osoby, które potrafią nawiązać kontakt i rozmawiać z ludźmi, a takie kompetencje są tam właśnie potrzebne. Pracujący są przy tym coraz bardziej otwarci na przekwalifikowanie się, bo zmiany na rynku pracy są ciągłe. Niektóre zawody znikają, powstają nowe. Nawet cenieni fachowcy chcą się dziś uczyć, podwyższać kwalifikacje, biorą pod uwagę zmianę branży - opowiada Ewa Klimczuk, dyrektor operacyjna Gi Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nauka przez całe życie jak okresowe badania lekarskie. Odwrotu nie ma

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA