PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nauka programowania w trzy miesiące rusza w kolejnym polskim mieście

  • Autor: jm
  • 16 sie 2016 14:33

• Akademia programowania Software Development Academy rozszerza skalę działania i otwiera nowy oddział.
• Katowice będą kolejnym miastem, w którym w ciągu kilkunastu tygodni będzie można nauczyć się programowania.
• Pierwszy kurs wystartuje już we wrześniu.

Nauka programowania w trzy miesiące rusza w kolejnym polskim mieście
Adobe Stock
REKLAMA

- Programowanie to interesująca dziedzina, której perspektywy rozwoju przyciągają kolejne osoby. Widzimy to po zainteresowaniu naszymi kursami, stąd decyzja, aby udostępnić je także mieszkańcom Śląska – mówi Michał Mysiak, prezes Software Development Academy. - Katowice dynamicznie się rozwijają. Miasto zyskuje silną pozycję na rynku informatycznym, więc miejsc pracy w działach IT może tylko przybywać. To duża szansa dla nowych specjalistów – dodaje.

Start kursu19 września

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na początku sierpnia w Business Link Katowice odbyło się spotkanie informacyjne z osobami zainteresowanymi kursem programowania w Katowicach. Przedstawiciele Akademii opowiedzieli o zasadach jej działania, a także o pierwszym kursie, który wystartuje już 19 września. Będzie to czteromiesięczne szkolenie z zakresu języka JAVA. Aby wziąć udział w rekrutacji, wystarczy przesłać CV z zaznaczoną informacją, czy miało się dotychczas jakąkolwiek styczność z programowaniem. Kolejny etap to rozmowa z przedstawicielem Akademii.

- Osoby, które zdecydują się na kurs po krótkim, wprowadzającym szkoleniu teoretycznym, rozpoczynają zajęcia praktyczne w trybie wieczorowo-zaocznym. Łącznie to 360 godzin warsztatów z naszymi trenerami, czyli pracującymi w zawodzie programistami z co najmniej 5-letnim doświadczeniem – wyjaśnia Michał Mysiak.

Akademia dla pracowników

- Kładziemy duży nacisk na praktyczny wymiar kursu, stąd praca na prawdziwych przykładach. Zapraszamy też do współpracy lokalne firmy, których przedstawiciele pomagają w budowaniu programu, tak aby był dopasowany do realiów rynku. Obecnie w Katowicach współpracujemy między innymi z jCommerce, Pro Business Solutions oraz Modis Polska – dodaje.

Przedstawiciele firm mogą na bieżąco śledzić postępy uczestników kursu, natomiast na jego koniec biorą udział w tzw. szybkich randkach, czyli serii rozmów z absolwentami. Uczestnicy najbliższego kursu będą mogli aplikować na stanowisko młodszego programisty JAVA i jest duża szansa, że pracę znajdą już w ramach Speeddate’a (szybkich randek).

Z dotychczasowych statystyk wynika, że 80 proc. uczestników kursów realizowanych w 2015 roku znalazło zatrudnienie w 50 największych firmach ICT z całej Polski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nauka programowania w trzy miesiące rusza w kolejnym polskim mieście

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA