PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nauczyciele w Kaliszu mogą być spokojni. Wszyscy mają zapewnioną pracę

  • Autor: PAP/KM
  • 28 sie 2019 20:42

Pracę udało się zapewnić wszystkim nauczycielom. Zostali przeniesieni lub uzupełniają etaty w innych szkołach – powiedział w środę na konferencji prasowej w Kaliszu zastępca naczelnika wydziału edukacji urzędu miasta Krzysztof Jurek.

Nauczyciele w Kaliszu mogą być spokojni. Wszyscy mają zapewnioną pracę
REKLAMA

Zapewnił, że "jest jeszcze możliwość wzięcia nadgodzin w poszczególnych szkołach i nauczyciele zgłaszają już takie zainteresowanie".

W maju, jak wyjaśnił Krzysztof Jurek, na podstawie analizy arkuszy organizacyjnych okazało się, że dla 101 nauczycieli zatrudnionych w kaliskich szkołach na czas nieokreślony brakuje etatów lub mają niepełne etaty. Później okazało się, że bez pracy pozostało dodatkowo 31 nauczycieli zatrudnionych na czas określony, których umowy kończyły się w sierpniu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pracy brakowało przede wszystkim dla nauczycieli nauczania początkowego, polonistów i nauczycieli wychowania fizycznego. Szkoły poszukiwały nauczycieli chemii, fizyki i przedmiotów zawodowych.

- Wzmożona kontrola organu prowadzącego nad decyzjami kadrowymi w szkołach przyniosła wymierne efekty. Systematyczne monitorowanie polityki kadrowej dyrektorów szkół, kontrolowanie liczby etatów, sprawdzanie przyczyn niepełnych zatrudnień i analizy zwolnień pozwoliły na utrzymanie dotychczasowego stanu zatrudnienia - mówił wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek.

W roku szkolnym 2019/2020 w szkołach ponadpodstawowych spotkają się absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów i dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku sześciu lat.

W wyniku rekrutacji uzupełniającej tylko czworo kandydatów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej szkoły w Kaliszu.

- Osoby te mogą starać się o przyjęcie po zakończeniu rekrutacji. Nie zabraknie dla nich miejsca w kaliskich placówkach - mówił Krzysztof Jurek.

Wiceprezydent Kulawinek poinformował, że dyrektorzy kaliskich szkół zaadaptowali pomieszczenia na sale lekcyjne, by rozwiązać problemy lokalowe i organizują pracę w taki sposób, aby młodzież nie musiała przebywać w szkole do późnych godzin popołudniowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nauczyciele w Kaliszu mogą być spokojni. Wszyscy mają zapewnioną pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA