×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rafał Bochenek: Reforma edukacji ma zagwarantować nauczycielom pracę

  • Autor: PAP/AT
  • 6 cze 2017 11:23

Reforma, którą wdrażamy, ma właśnie temu zapobiec, ma doprowadzić do tego, że nauczyciele będą mieli zagwarantowaną pracę - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rafał Bochenek: Reforma edukacji ma zagwarantować nauczycielom pracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Według Związku Nauczycielstwa Polskiego od 1 września pracę straci co najmniej 6 tys. nauczycieli.

• Nie do końca wiem, z czego ZNP bierze szacunki nt. ewentualnych zwolnień nauczycieli po wprowadzeniu reformy edukacji - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Reforma ma doprowadzić do tego, że nauczyciele będą mieli pracę - zaznaczył.

Bochenek powiedział w Polsat News, że "nie do końca wie, z czego ZNP bierze te szacunki, dlatego że non stop pojawiają się inne liczby, podnoszone przez prezesa ZNP Sławomira Broniarza".

"Przez ostatnie osiem lat rządów PO-PSL pracę w szkolnictwie straciło prawie 50 tys. nauczycieli i wtedy kompletnie nikt nie protestował, nikt nie reagował. Nie było żadnej konkretnej recepty, jak sobie z problemem małej liczby dzieci w szkołach radzić, jak przeorganizować szkolnictwo tak, aby ci nauczyciele rzeczywiście nie tracili pracy. Nie było żadnych konkretnych systemowych rozwiązań. Ta reforma, którą wdrażamy, ma właśnie temu zapobiec, ma doprowadzić do tego, że nauczyciele będą mieli zagwarantowaną pracę" - powiedział Bochenek.

Czytaj też: Broniarz: Reforma edukacji uderzy w ZNP. Nauczyciele będą zwalniani

Dodał jednocześnie, że "wiadomo, że są pewne zmiany organizacyjne, przesunięcia, bo są wygaszane gimnazja". "Dążymy do tego, aby jak największa liczba nauczycieli miała angaże w szkołach, aby uchronić nauczycieli przed utratą pracy" - zapewnił rzecznik rządu.

Ocenił, że program 500 plus przynosi efekty i przyczynia się do wzrostu demograficznego, który w dłuższej perspektywie będzie miał wpływ na szkolnictwo.

ZNP w komunikacie na swojej stronie internetowej podał, że w wyniku reformy edukacji od 1 września pracę straci co najmniej 6 tys. nauczycieli, a 10 tys. nie będzie miało pełnego etatu. "Ze wstępnych danych ZNP wynika, że nauczycieli, których dotkną negatywne konsekwencje reformy jest ponad 16,6 tysiąca: stracą pracę, zredukują im etat lub nie przedłużą dotychczasowej umowy" - podał ZNP.

Czytaj też: Reforma edukacji: Skalę zwolnień nauczycieli poznamy w czerwcu

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rafał Bochenek: Reforma edukacji ma zagwarantować nauczycielom pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA