×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nauczyciele czekają na spotkanie z premierem. "To kluczowe"

  • Autor: PAP/JP
  • 22 paź 2021 17:47

Kluczowe jest dla nas spotkanie z premierem na temat powiazania wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce - zgodnie mówią przedstawiciele ZNP, FZZ i oświatowej "S". Od wyniku tego spotkania uzależniają powodzenie dalszych negocjacji z rządem.

Nauczyciele czekają na spotkanie z premierem. "To kluczowe"
Krzysztof Baszczyński, Ryszard Proksa i Sławomir Wittkowicz po spotkaniu zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
  • W piątek w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się kolejne posiedzenie zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty, poświęcone zaproponowanym przez resort zmianom m.in. w systemie wynagradzania nauczycieli i w wymiarze czasu ich pracy.
  • W skład zespołu weszli przedstawiciele resortu edukacji i nauki, związków zawodowych i korporacji samorządowych.
  • Przedstawiciele związków zawodowych po spotkaniu zespołu poinformowali dziennikarzy, że powodzenie dalszych negocjacji zależy od stanowiska rządu wobec ich głównego postulatu, jakim jest powiązanie wysokości wynagrodzenia nauczycieli z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

"Wyjaśniliśmy naszym partnerom związkowcom i samorządowcom, że to są decyzje, które zapadają zdecydowanie wyżej niż w MEiN - bo dotyczą one nie samej woli, bo wola jest, ale reguł budżetowych, wydatkowych i pewnych kotwic, pewnych rozwiązań prawa budżetowego - również na szczeblu unijnym" - powiedział Czarnek po zakończonym spotkaniu.

Wskazał, że związki zawodowe "muszą już wypracowywać i rozwiązywać ten problem w centralach związkowych z premierem naszego rządu". "Pan premier Morawiecki będzie do takich rozmów przystępował z centralami związkowymi - zwłaszcza z Solidarnością" - zapewnił szef MEiN. Wyraził nadzieję na wypracowanie stanowiska rządowego i związkowego w krótkiej perspektywie czasowej.

"Umówiliśmy się z naszymi związkowymi partnerami na oddzielne spotkanie, już dwustronnie, 18 listopada. W ciągu dwóch tygodni związki zawodowe przedstawią nam swoje zastrzeżenia i postulaty - na bazie tego, co przedstawiliśmy. (...) Tydzień później będziemy rozmawiać ze stroną samorządową, która wyraziła w dużej mierze poparcie dla naszych postulatów" - poinformował Czarnek.

Przedstawiciele związków zawodowych po spotkaniu zespołu poinformowali dziennikarzy, że powodzenie dalszych negocjacji zależy od stanowiska rządu wobec ich głównego postulatu, jakim jest powiązanie wysokości wynagrodzenia nauczycieli z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nauczyciele czekają na spotkanie z premierem. "To kluczowe"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA