×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nauczyciele akademiccy muszą poczekać na szczepienia

Nigdy w żadnym punkcie i w żadnym momencie nie informował nikt z rządu o tym, że w grupie „zero” będą szczepieni nauczyciele akademiccy. Mam o tym pełne przekonanie. Zawsze podkreślaliśmy, że w grupie zero są wszyscy ci, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Rozwiał tym samym nadzieję części środowiska akademickiego, które spodziewało się szczepień w pierwszej kolejności.

Nauczyciele akademiccy muszą poczekać na szczepienia
Na pewno na pierwszej linii walki z koronawirusem nie są nauczyciele akademiccy - mówi minister(fot. MEiN/Facebook)
REKLAMA
 • Minister Przemysław Czarnek dał rektorowi Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika trzy dni na wyjaśnienie, jak to się stało, że pracownicy uczelni zostali zaszczepieni na koronawirusa.
 • Szczepienia pracowników uczelni w grupie „zero” są możliwe tylko w przypadku, gdy są oni związani ze światem medycznym i walką z koronawirusem.
 • Dyrektorzy szkół zyskali większą swobodę działania, ale dzieci z klas starszych nieprędko wrócą do szkoły.

- Wystosowałem pismo do rektora UMK, aby najdalej w ciągu trzech dni złożył wszelkie wyjaśnienia dotyczące tego, jak doszło do szczepień osób, które są pracownikami UMK, ale nie są pracownikami kierunków medycznych – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odpowiadając na pytanie, czy podjął jakieś kroki w sprawie posła Zbigniewa Girzyńskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.  

Tylko kierunki medyczne

Zapowiedział jednocześnie, że w oparciu o te wyjaśnienia i kontrole, która będzie na terenie UMK prowadzona, podejmie kolejne decyzje w tej sprawie. Podkreślił przy tym, że w żadnym punkcie i w żadnym momencie nikt z rządu nie informował o tym, że w grupie zero będą szczepieni nauczyciele akademiccy.

- Zawsze podkreślaliśmy, że w grupie zero są wszyscy ci, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. I na pewno na pierwszej linii tej walki nie są nauczyciele akademiccy, którzy nie są związani z kierunkami medycznymi – stwierdził minister Czarnek.

Tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości pracowników uczelni dotyczące tego, czy są w grupie osób przewidzianych do szybkiego zaszczepienia, czy nie.

W szkołach bez zmian

W trakcie krótkiej konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek przedstawił również informację na temat funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Podkreślił, że póki co powrót dzieci z klas I-III nie wpłynął negatywnie na poziom zachorowalności dzieci i nauczycieli w szkołach - 14274 placówki pracują w trybie stacjonarnym, a w zaledwie 21 szkołach nauka odbywa się w trybie zdalnym i tylko w 148 w trybie mieszanym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Nauczyciele akademiccy muszą poczekać na szczepienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zbrodnie przeciwko ludzkości 2021-02-17 07:02:31

  Wasz marny żywot śmiecie nie nie może być ważniejszy od życia obywateli którym ograniczyliście wolność w związku z modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas wobec których właściciele gruntów, czy wieczyści użytkownicy nie mieli stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów na inne cele, określane podatkiem od nieruchomości, bowiem czym innym jest ewidencja gruntów od ordynacji podatkowych wystawianych z każdym obecnie rokiem podatkowym nakazowym. Na powyższym stworzono kastę przestępczą Panieństwo Szkolnictwo, twór pseudo rolników w zorganizowanej grupie przestępczej doprowadził stosowaniem wysokich dawek nawozów, czy środków ochrony roślin iż mamy co roczny spadek plonów , w glebie nie ma żadnego życia , intensywne stosowanie chemii wytruło wszystkie mikroorganizmy żyjące w ziemi. Plujecie w twarz Polakom którzy za tą ojczyznę przelali krew , na tej samej ziemi pomordowaliście ich dzieci i najbliższych.

 • PREZYDENT - Chełm - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Jakub Banaszek 2021-02-11 04:30:32

  Wsadzili doradcę Ministra Zdrowia przy Wojewodzie Lubelskim na Prezydenta Miasta, teraz plują Wam w twarz, byłego Wiceministra Zdrowia wziął sobie na zastępce Prezydenta Miasta Chełma, bawią się jeszcze lepiej po 14tysiecy złotych do kieszeni każdego miesiąca nie licząc diet, skurwysyny. , 2021-02-11 04:22:31 Mateusz Morawiecki Zbrodniarz Prezes Rady Ministrów-Gorszy sorcie, od ćwiartek z kurczaka po 2,45PLN za kilogram w Biedronkach odporności downy nie nabędziecie. Morawiecki wliczył w budżecie na 2021rok śmierć waszą z uwagi iż jest istotniejsza kasa z oszustw niż dobro ludzkie . 2021-02-10 19:44:26 Ten malutki kraj uporał się z dwiema wojnami światowymi, ludzie byli wolni, bez wykształcenia rolniczego produkowali zdrową żywność i byli samowystarczalni, kasty przestępcze, uczenie Państwowe oby utrzymać swoich na stołkach zniszczyły praworządność w Polsce , podatkami od nieruchomości obłożyli mniejsze gospodarstwa, chlewnie, stodoły naliczając podatek z metra kwadratelowi, środki Unijne nie mogą dostać, nie dano im prawa wyboru. Na co piątego mieszkańca Polski przypada jeden przestępca,święte krowy w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy doprowadzili Naród do skrajnego ubóstwa! Niegdyś mogliśmy wykarmić całą Europe. Teraz jeden drugiego zabija ściekami(ekologicznymi oczyszczalniami ścieków)niszcząc źródła wód pitnych, durnowate Polaczki mózgi Wam umarły, potrzebujecie jeżeli wcześniej nie zdechniecie kilkadziesiąt lat oby tkani w głowach się odbudowały. zaś reszta ojebie Was perfekcyjnie ze środków Unijnych , nigdy już tym złodziejom nie dorównacie , w ustroju socjalistycznym za takie przekręty bezwzględnie w Zakładach Karnych osadzali , teraz sami widzicie robią jeszcze na zabójstwach i oszustwach kariery-patologia w czystym wymiarze. Po medykach, nauczycielach oby zaszczepić wszystkich Urzędników Państwowych przeciw COVID-19 trzeba nie mniej niż pól roku .Lud niewolniczy pracujący jest bezkarnie mordowany już na dwa znane powszechnie sposoby. Macie krew na rękach.

 • anna 2021-02-08 14:01:15

  co w takim razie z nauczycielami uczelni technicznych, którzy na co dzień prowadzą zajęcia stacjonarnie? Czyżby Ministerstwo po połączeniu o nas zapomniało?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA