Nauczyciel fizyki z Kalisza ustanowił rekord Polski w liczbie olimpijczyków

Nauczyciel fizyki z Kalisza Marek Marczak ustanowił rekord Polski w kategorii "najwięcej tytułów laureatów ogólnopolskich konkursów i olimpiad z fizyki uzyskanych przez uczniów pod kierunkiem jednego nauczyciela". Wśród jego uczniów 30 to olimpijczycy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nauczyciel fizyki z Kalisza ustanowił rekord Polski w liczbie olimpijczyków

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

10 kwi 2017 15:38


W Biurze Rekordów w Poznaniu fizyk odebrał certyfikat potwierdzający ustanowienie rekordu.

Marek Marczak od wielu lat prowadzi systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi, realizuje też nietypowe projekty edukacyjno-badawcze. "W 2015 r. wraz z podopiecznymi w Kłodawie ustanowiliśmy rekord Polski w kategorii najgłębiej pod ziemią wykonane doświadczenie fizyczne" - powiedział. Wyjaśnił, że doświadczenie w Kłodawie, przeprowadzone na głębokości 600 m polegało na wywołaniu fali mechanicznej symulującej wstrząs sejsmiczny. Jak dodał, wybrał Kłodawę, ponieważ to tam w 2007 r. ustanowiono rekord Guinnessa w kategorii "koncert na największej głębokości".

Nauczyciel z Kalisza zorganizował też dla swoich uczniów wiele wycieczek edukacyjnych dotyczących zagadnień fizyki, m.in. do Paryża - śladami Marii Skłodowskiej-Curie - i do Centrum Nauki "Spectrum" w Berlinie.

Marek Marczak - nauczyciel dyplomowany fizyki w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu - jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w zakresie egzaminu maturalnego z fizyki i astronomii oraz w zakresie egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marta 2017-04-11 12:22:42

Jest pan przykładem nauczyciela z powołania. Gratuluję 👏👏👏 i dziękuję za danie dobrego przykładu innym.