PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nastroje wśród nauczycieli coraz lepsze? Szef MEN nie wierzy w strajk

  • Autor: PAP/JS
  • 3 wrz 2019 20:37

Wydaje się, że nastroje nauczycieli są inne niż były, że doceniają 15 proc. podwyżkę, najwyższą, jaką kiedykolwiek dostali w trakcie jednego roku – wskazał szef MEN Dariusz Piontkowski. Zaznaczył, że także w przyszłym roku planowana jest kolejna podwyżka - ok. 6 proc.

Nastroje wśród nauczycieli coraz lepsze? Szef MEN nie wierzy w strajk
Szef MEN stwierdził, że "wydaje się, że dzisiaj nastroje wśród nauczycieli są inne, że nauczyciele doceniają to, że wzrastają ich wynagrodzenia". (fot. shutterstock.com)
REKLAMA

Szef MEN był pytany w radiowej Trójce m.in. o wydłużenie przez ZNP trwania wśród pracowników placówek oświatowych sondażu dotyczącego ewentualnej ponownej akcji protestacyjnej wśród nauczycieli i o to, czy obawia się ewentualnego strajku i czy się go spodziewa.

"Gdyby pan (Sławomir - red.) Broniarz był pewny, że dzisiaj jest w stanie wywołać strajk, to na pewno już by go wywołał, bo wielokrotnie mówił, że nie podoba mu się to, co robi obecny rząd" - ocenił minister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Przypomnę, że ten strajk wiosenny tak naprawdę już się zakończył. Dzisiaj zgodnie z prawem, trzeba na nowo przejść całą procedurę sporu zbiorowego, która po pierwsze zakłada, że protestujący przedstawią swoje postulaty; rozpoczną negocjacje, rozmowy z pracodawcami, czyli w tym wypadku z dyrektorami szkół; potem ewentualne mediacje i potem dopiero gdzieś na końcu referendum o tym, czy w ogóle podejmować jakąś formę protestu, w tym tę najbardziej radykalną, jaką jest strajk" - dodał.

Czytaj też: Nauka wieczorami? MEN zrzuca odpowiedzialność na samorządy

Szef MEN stwierdził, że "wydaje się, że dzisiaj nastroje wśród nauczycieli są inne, że nauczyciele doceniają to, że wzrastają ich wynagrodzenia".

"Przypomnę, że w tym roku po podwyżkach ze stycznia i tej, która jest realizowana we wrześniu otrzymają łącznie 15 proc. więcej wynagrodzenia. To jest najwyższa podwyżka, jaką kiedykolwiek nauczyciele otrzymali w trakcie jednego roku" - powiedział. "Wyraźnie mogę powiedzieć, że także w przyszłym roku zakładamy podwyższenie wynagrodzeń o ok. 6 proc." - dodał. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nastroje wśród nauczycieli coraz lepsze? Szef MEN nie wierzy w strajk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • alu 2019-09-05 17:32:12

    Tak super dostałem 200 zł podwyzki,gdzie ten moj lepszy nastrój.Znp zawalił sprawe i tyle nie ma lepszych nastrojow ani zgody na to badziewie ktore funduje nam Men.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA