Rusza konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy na nie 50 mln zł.

• Jarosław Gowin zaznacza, że dofinansowanie ma na celu szukanie nowych kierunków rozwoju dla naukowców.
• Maksymalny koszt wsparcia przypadającego na jednego uczestnika projektu ubiegającego się o wsparcie może osiągnąć 9 tysięcy złotych w kraju i 24 tysiące złotych, jeśli projekt jest realizowany międzynarodowo. To kwota na osobę, całość wsparcia o jakie mogą się ubiegać wnioskodawcy nie ma ograniczenia, a projekty mogą być przewidziane na np. zespół pracowników naukowych.
Wspomniany konkurs realizowany jest w ramach Działania 3.4 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój "Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego". Celem jest podniesienie kompetencji dydaktycznych szkół wyższych.
- Rozwój polskiej nauki, a zwłaszcza tych jej obszarów, które poprzez współpracę z biznesem, stanowić mają o przyszłości polskiej gospodarki, wymaga inwestycji w kadry - stwierdził Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Celem działań NCBR jest stworzenie nowych ścieżek rozwoju kariery naukowej, pozwalających z jednej strony rozwijać umiejętności dydaktyczne w oparciu o nowoczesne rozwiązania, z drugiej zaś kształcić młodych ludzi pod kątem stale zmieniających się oczekiwań rynku pracy.
Dla kogo są unijne pieniądze?
O dofinansowanie projektów mogą ubiegać się publiczne i niepubliczne szkoły wyższe.

W ramach projektów będą one wspierać doktorów i doktorantów, którzy stanowią kadrę dydaktyczną uczelni, a zarazem nie ukończyli 35. roku życia. Projekty powinny zawierać propozycje działań podnoszących kwalifikacje uczelnianych kadr w co najmniej dwóch z trzech obszarów: innowacyjnych umiejętności dydaktycznych, umiejętności informatycznych lub nauczania w języku obcym.


KOMENTARZE (0)