PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Najlepsze prace magisterskie nagrodzone w konkursie MSZ. Oto nazwiska laureatów

  • Autor: aw
  • 27 lip 2017 14:47

Na tegoroczną 28. edycję konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych nadesłano 43 prace magisterskie obronione w 2016 r. na polskich uczelniach.

Najlepsze prace magisterskie nagrodzone w konkursie MSZ. Oto nazwiska laureatów
Komitet Nagrody przyznał nagrody i wyróżnienia siedmiu kobietom (fot. MSZ)
REKLAMA

Siedem spośród nich zostało nagrodzonych lub wyróżnionych.

- Konkurs ma tyle lat, co nowa, suwerenna Polska i bardzo mnie cieszy, że wzbudza coraz większe zainteresowanie - powiedział minister Witold Waszczykowski podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu. - Mam nadzieję, że nagrodzone prace zapoczątkują kariery naukowe lub urzędnicze, a uczelnie czy instytucje państwowe spożytkują zawartą w nich wiedzę - podkreślił szef polskiego MSZ.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych organizowany jest corocznie od 1989 r. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej, czy promocji Rzeczypospolitej Polskiej za granicą. Obronione prace można zgłaszać do 31 grudnia każdego roku.

Oto laureaci konkursu

Komitet Nagrody pod przewodnictwem dyrektora Akademii Dyplomatycznej Jacka Czaputowicza przyznał:

Nagrodę pierwszego stopnia:

Joannie Tarnowskiej za pracę magisterską pt. „Wpływ stopnia synchronizacji cykli koniunkturalnych wybranych krajów Unii Europejskiej z gospodarką Niemiec na adekwatność polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego. Analiza ekonometryczna w perspektywie przystąpienia Polski do strefy euro na tle doświadczeń innych krajów”, napisaną w Katedrze Makroekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Wojtyny.

Nagrodę drugiego stopnia:

Hannie Wiczanowskiej za pracę magisterską pt. „Wolność wypowiedzi jako ograniczenie dla wolności sumienia i wyznania według standardów strasburskich, amerykańskich oraz islamskich”, napisaną w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Zdzisława Kędzi.

Nagrodę trzeciego stopnia:

Katarzynie Ciurze za pracę magisterską pt. „Konsekwencje powstania Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej z perspektywy polskich przedsiębiorstw”, napisaną w Katedrze Ekonomii i Nauk Społecznych Politechniki Białostockiej, pod kierunkiem dr Katarzyny Czerewacz-Filipowicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najlepsze prace magisterskie nagrodzone w konkursie MSZ. Oto nazwiska laureatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA