×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Najlepsza stolarska szkoła w Polsce zmienia organizatora

  • Autor: aw
  • 14 sty 2018 14:34

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku już od ponad 65 lat kształci w zawodach związanych ze stolarstwem, obróbką i technologią drzewa. Placówka, powszechnie znana jako szkoła drzewna, oficjalnie przeszła pod auspicje samorządu Mazowsza.

Najlepsza stolarska szkoła w Polsce zmienia organizatora
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Letnisku, który do tej pory należał do powiatu kozienickiego przeszedł pod skrzydła samorządu województwa mazowieckiego.

– Szkoła w Garbatce-Letnisku jest unikalna w skali kraju. Kształci w kierunkach, może dziś mało popularnych, ale istotnych dla gospodarki naszego regionu. Stąd nasza decyzja o jej przejęciu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Z tradycjami, ale bardzo nowocześnie

Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Jest kameralna, przychylna i życzliwa uczniom. Panuje tu domowa atmosfera, a także niepowtarzalny klimat – powszechnie uważa się ją za najlepszą szkołę stolarską w Polsce. To prawdziwa kuźnia rzemiosła stolarskiego.

Dzięki współpracy szkoły z takimi markami jak: Festool, CNS Solution, portalem Dłuta.pl uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle drzewnym – mogą korzystać z profesjonalnego sprzętu do ręcznej i zmechanizowanej obróbki drewna, jak również z lakierni z suchą ścianką lakierniczą i frezarką CNC.

Uczniowie uczą się programowania maszyn i urządzeń CNC. Mogą uczestniczyć w szkoleniach z obsługi elektronarzędzi marki Festool pod kierunkiem najlepszych specjalistów w Polsce. Wychowankowie szkoły osiągają sukcesy zawodowe już podczas nauki.

Sukcesy wychowanków

Od prawie dziesięciu lat Zasadniczą Szkołę Zawodową (kształcenie w zawodach: stolarz, cieśla, dekarz, plecionkarz) i Technikum Drzewne (kształcenie w zawodzie technika technologii drewna) rozsławiają sukcesy uczniów zdobyte na Międzynarodowych Targach Poznańskich – na najbardziej prestiżowych branżowym ogólnopolskim konkursie dla uczniów i studentów szkół drzewnych „Wyczarowane z drewna”, zdobywając pięciokrotnie pierwsze miejsce i osiem wyróżnień.

Zespół szkół kształci także na profilu leśnym, policyjnym i penitencjarnym, który przygotowuje do pracy w służbie więziennej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najlepsza stolarska szkoła w Polsce zmienia organizatora

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA