×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na UAM ruszają egzaminy dyplomowe on-line

  • Autor: PAP/RAF
  • 26 kwi 2020 17:33

W poniedziałek (27 kwietnia) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się pierwszy egzamin dyplomowy on-line. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

Na UAM ruszają egzaminy dyplomowe on-line
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. (Fot. facebook.com/amupoznan)
REKLAMA

Zarządzenie określające zasady przygotowania i przeprowadzania egzaminów magisterskich, licencjackich i inżynierskich przez sieć podpisał rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. Egzaminy dyplomowe będą przeprowadzane w formie wideokonferencji w aplikacji, która jest dostępna dla wszystkich pracowników i studentów uczelni.

Jak poinformowała prorektor UAM odpowiadająca za kształcenie prof. Beata Mikołajczyk, w czasie zawieszenia na uniwersytecie zajęć dydaktycznych w formie tradycyjnej, wszystkie czynności związane z procedurą egzaminacyjną, które dotąd wymagały np. obiegu tradycyjnych dokumentów będą przeprowadzane przez Internet - począwszy od wyznaczenia komisji egzaminacyjnej przez dziekana, aż po ogłoszenie wyniku egzaminu.

Czytaj też: Dystrybucja paczek i przesyłek opiera się pandemii

Prof. Mikołajczyk podała, że obecnie na egzamin dyplomowy czeka 144 studentów, których prace dyplomowe zostały zarejestrowane przed przejściem uczelni na zdalny tryb działania w związku z zagrożeniem koronawirusem.

- Zarejestrowane prace pochodzą praktycznie ze wszystkich wydziałów UAM, a ich najliczniejsza grupa studiowała na Wydziale Teologicznym (30 osób), na Wydziale Studiów Edukacyjnych (osób 24) oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki (15 osób) - podała prorektor.

Procedura egzaminacyjna on-line będzie obowiązywała do powrotu na uniwersytecie tradycyjnej formy kształcenia. Jak poinformowała rzeczniczka uniwersytetu Małgorzata Rybczyńska, jeśli okres zawieszenia zajęć dydaktycznych na UAM będzie się przedłużał, z możliwości odbycia egzaminów dyplomowych w tej formie będą mogli skorzystać także obecni studenci ostatniego semestru studiów, którzy obecnie pracują wraz ze swymi promotorami nad ukończeniem prac dyplomowych. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na UAM ruszają egzaminy dyplomowe on-line

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA