Mundurowi odbędą szkolenia z zakresu medycyny

Wojskowy Instytut Medyczny wraz z Falck Medycyna będą współpracować podczas edukowania żołnierzy w zakresie medycznym. Ponadto, odbędą się również szkolenia dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Policji i Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mundurowi odbędą szkolenia z zakresu medycyny

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 lut 2015 9:21


Wczoraj (19 lutego) dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM), gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak oraz Pani Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna podpisali umowę dotyczącą współpracy naukowej oraz edukacyjnej. Jest to fakt niemający precedensu w historii polskiego rynku szkoleń medycznych.

Współpraca obejmować będzie wspólne kształcenie kadr medycznych (lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarek) w zakresie m.in.:

* zaawansowanych zabiegów kardiologicznych (ACLS),
* zabezpieczenia medycznego działań taktycznych (TEMS),
* zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci (PALS),
* postępowania na miejscu zdarzenia masowego,
* doskonalenia zawodowego ratowników medycznych.

Ale to nie wszystko. WIM wraz z Falck Medycyna rozpoczynają również wspólne szkolenia dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Policji i Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski. Co interesujące, w ofercie WIM/Falck pojawią się także kursy komercyjne z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników przedsiębiorstw oraz – to nowość na rynku szkoleniowym – specjalne kursy pierwszej pomocy dla pracowników biurowych i terenowych, indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego klienta korporacyjnego.

Niezwykle ważne jest, że stosowne kursy, tak te kierowane do profesjonalistów, jak i te dla osób niezwiązanych z medycyną, będą posiadały certyfikat renomowanego Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA), którego akredytację posiada WIM.

- Doświadczenie naszych ratowników medycznych w połączeniu z potencjałem naukowym WIM da niezwykłe efekty i dzięki naszym wspólnym programom szkoleniowym medycy w całej Polsce będą jeszcze lepiej mogli ratować swoich pacjentów - mówi Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna.

- WIM jest szpitalem wieloprofilowym o najwyższym stopniu referencyjności. Jego personel posiada unikatowe doświadczenia wynikające ze służby w polskim szpitalu polowym w Afganistanie oraz z leczenia w WIM kilkuset najciężej rannych żołnierzy – uczestników misji w Iraku i Afganistanie. Umiejętności i wiedza zdobyte na wojnie staramy się jak najszerzej wykorzystywać do systematycznego podnoszenia jakości leczenia pacjentów cywilnych. Stąd decyzja o utworzeniu na terenie WIM Mazowieckiego Centrum Urazowego, do którego kierowane są m.in. ofiary najpoważniejszych wypadków komunikacyjnych. Mamy również szeroką ofertę naukowo-dydaktyczną, skierowaną do środowisk zainteresowanych nabywaniem nowych kompetencji. Umowa między WIM a Falck Medycyna będzie krokiem w kierunku usprawnienia systemu ratownictwa medycznego w Polsce – powiedział dyrektor WIM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.