MRPiPS, 500 plus: Na co zostaną wydane pieniądze?

17 mld zł – tyle będzie kosztować Polskę program Rodzina 500 plus w 2016 r. Najwięcej pieniędzy zostanie przekazanych w województwie mazowieckim (ponad 460 tys. dzieci), a najmniej – w opolskim (81 tys. dzieci). Na co zostaną one wydane przez rodziców?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MRPiPS, 500 plus: Na co zostaną wydane pieniądze?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

25 sie 2016 9:48


Pieniądze z programu Rodzina 500+ można zwyczajnie przejeść, ale i kreatywnie zainwestować. - 43 proc. rodziców przeznaczy środki na edukację swoich dzieci, z czego aż 23 proc. na dodatkową naukę języków obcych, które są dziś niezbędne dla przyszłości młodego człowieka – zaznacza Natalia Oświecińska z Langzie.pl.

Wśród wybieranych języków obcych nadal króluje angielski, a tuż za nim jest niemiecki. Na naukę francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego decydują się głównie osoby z większych miast.

Czytaj też: Rafalska: Nie wyobrażam sobie wycofania z finansowania 500 plus

- Co ciekawe, w naszej wyszukiwarce szukano też kursów mniej popularnych języków, takich jak indonezyjski, macedoński czy języki skandynawskie – zauważa rozmówczyni.

Najważniejszym kryterium wyboru kursu jest jego cena i lokalizacja szkoły. Rodzice zwracają też uwagę na opinie o niej oraz oceny lektorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2016-08-25 15:46:07

Żeby miały możliwość uciec zanim za 500+ przyjdzie zapłacić kolejnemu pokoleniu :)