Młodzi opolanie wrócili z praktyk w Niemczech. Jakie wrażenia?

- W Polsce odeszliśmy od szkolnictwa zawodowego i to był błąd - powiedział jeden z uczestników praktyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi opolanie wrócili z praktyk w Niemczech. Jakie wrażenia?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 gru 2013 13:30


Młodzi spędzili kilka tygodni w Manheim, gdzie uczestniczyli w praktycznych szkoleniach. Są pod wrażeniem fachowości niemieckich nauczycieli, jak i samego bardzo serdecznego przyjęcia przez Niemców.

- Jako spawacze na początku nie byliśmy zadowoleni z tego, że poświęcamy tyle czasu np. na przygotowanie materiału do pracy. Teraz to rozumiemy. Kłopotem nie tyle jest język niemiecki i płynne nim posługiwanie się, ale np. czytanie rysunku technicznego - mówi Józef ze Zdzieszowic.

Marszałek Andrzej Buła, który spotkał się ze stażystami, z zainteresowaniem wysłuchał zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii: - Wyciągamy wnioski, uczymy się. Dziękuję tym młodym ludziom, bo wiem od naszych niemieckich partnerów, że zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Zarówno jeśli chodzi o kompetencje zawodowe, jak i kulturę osobistą.

Projekt „Wsparcie kompetencji na starcie" realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wspólnie z Izbą Rzemieślniczą w Mannheim. Uczestnikami projektu będzie w sumie 200. mieszkańców województwa opolskiego, pozostających bez zatrudnienia, w wieku od 15. do 30. roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.