Młodzi cukiernicy i piekarze z Gdańska z sukcesami

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku biorą udział w ogólnopolskich konkursach zawodowych cukierników i mogą się pochwalić czołowymi miejscami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi cukiernicy i piekarze z Gdańska z sukcesami

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 kwi 2016 14:28


Uczennica trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 8 z CKZiU nr 2 w Gdańsku, Natalia Tryba zajęła drugie miejsce XXI Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, który odbywał się w dniach 12 i 13 kwietnia we Wrocławiu. W ogólnopolskim etapie konkursu udział wzięło ponad 20 uczniów ze szkół zawodowych z całego kraju. Składał się on z części teoretycznej i praktycznej. W części praktycznej uczniowie musieli wykonać tort, ciastka bankietowe, figurki z marcepanu oraz formy z karmelu lub czekolady.

Natalia Majer i Krystian Zawadzki zajęli natomiast odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce na XXI Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. W trzecim ogólnopolskim etapie tego konkursu udział wzięło blisko 20 uczniów z zawodówek z całego kraju. W części praktycznej uczniowie musieli min. w ciągu 5 minut ulepić jak największą ilość rogalików wyborowych.

Anita Polkowska zajęła natomiast pierwsze miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych "Bezpiecznie od startu". Będzie ona reprezentowała Gdańsk w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie.

Błażej Chiliński uczeń Technikum nr 8 zajął z kolei drugie miejsce w miejskich eliminacjach XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Miasta Gdańska pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Prace konkursowe w XXI edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. (Fot.: zsgh.edu.pl) Prace konkursowe w XXI edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. (Fot.: zsgh.edu.pl)

– Cieszę się, że uczniowie naszych zawodówek biorą czynny udział w konkursach i zajmują w nich wysokie pozycje. Pokazuje to, że przyjęta przez nas strategia rozwoju szkolnictwa zawodowego przynosi efekty – mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. – Co najważniejsze, doświadczenie staję się udziałem młodych adeptów różnych zawodów – dodaje Kowalczuk.

Gdańsk konsekwentnie dba o rozwój szkolnictwa zawodowego. Elementami takiej strategii są m.in.: organizowany od dwóch lat Tydzień Zawodowca, powstające nowe klasy zawodowe, ciągły rozwój zawodówek (nowe pracownie) i budowanie sieci współpracy z pracodawcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.